SON DAKİKA

Başbakan Yıldırım: Kılıçdaroğlu itibar suikastı işlemeye kalktı

Başbakan Binali Yıldırım, Saray’da Orman Bakanlığı Toplu Açılış Töreni’nde konuşuyor. Yıldırım, Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı

Bu haber 29 Kasım 2017 - 16:24 'de eklendi.
Abone ol

Başbakan Binali Yıldırım, Saray’da Orman Bakanlığı Toplu Açılış Töreni’nde konuşuyor. Yıldırım, Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı belgelere ilişkin, “itibar cinayeti işlemeye kalkıştı.” ifadesini kullandı.

Yıldırım, Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı belgelerle ilgili şunları söyledi:

“Dün ana muhalefet partisi genel başkanı sayın Kılıçdaroğlu, grup toplantısında eline bir tomar kağıt alarak heyecanla sayın Cumhurbaşkanımızın yakınlarının üzerinden bir itibar cinayeti işlemeye kalkıştı. Yalan yanlış belgelerle aklı sıra akrabalar üzerinden Cumhurbaşkanımızın itibarını zedeleyeceğini zannetti. Şiddetle celalle Cumhurbaşkanımızın şahsına hakaret etmeye devam ediyor. Hemen bu açıklamaların arkasından suçladığı insanların avukatları kendisini bu iddiayı ispata davet etmiş, elindeki bilgi ve belgeleri zaman geçirmeden savcılığa iletmesini, aynı zamanda da yazılı görsel medyalara vermesini istemiştir. Ses seda yok. Sayın Kılıçdaroğlu bu çıkışı ile aklı sıra Cumhurbaşkanımızın itibarını zedeleyeceğini zannediyor ama çok yanılıyor. Cumhurbaşkanımız 40 yılı aşan siyasi hayatı boyunca bu ülkeye hizmet etmek için gecesini gündüzüne katmış millet sevdalısı bir insandır.”

    Parlamentohaber.com | Korku yok!

    BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

    Parlamento Haber | Korku yok!