SON DAKİKA

Başbakan Yıldırım, İngiliz mevkidaşı May’le Londra’da görüştü

Başbakan Binali Yıldırım, İngiltere’in başkenti Londra’da Downing Street’teki Başbakanlık Binası’nda İngiltere Başbakanı Theresa May ile bir araya geldi.

Bu haber 27 Kasım 2017 - 21:25 'de eklendi.

Başbakan Binali Yıldırım, İngiltere’in başkenti Londra’da Downing Street’teki Başbakanlık Binası’nda İngiltere Başbakanı Theresa May ile bir araya geldi.

İkili görüşmenin basına açık kısmında konuşan Yıldırım, sene başında May’in Türkiye’ye yaptığı ziyaretin, başta savunma sanayiisi olmak üzere yeni işbirliği ve yatırım fırsatlarının önünü açtığını belirtti ve “İkili ilişkilerimiz ve başta terörle mücadele olmak üzere Irak ve Suriye’nin aralarında bulunduğu bölgesel meseleleri ele alacağız. Bu ziyaret ilişkileri güçlendirme adına fırsat olacak” dedi.

‘TİCARET HACMİMİZ 15 MİLYAR STERLİNE ULAŞIYOR’

May ise şunları söyledi: “Türkiye ile olan ilişkimiz bizim için çok önemli. Çeşitli küresel meselelerle ortaklaşa muhatap oluyoruz, terörle birlikte mücadele ediyoruz. Ayrıca 15 milyar sterline ulaşan bir ticaret hacmimiz var. Türkiye’ye yaptığım ziyaretten bu yana ilişkilerimizde yaşanan gelişmeyi görmekten mutluyum.”

Yıldırım ile May’in baş başa görüşmesinin ardından heyetler arası görüşmeye geçildi.

Heyetlerarası görüşmeye, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Türkiye’nin Londra Büyükelçisi Abdurrahman Bilgiç ile Başbakanlık Dış Politika Başdanışmanı Kerim Uras da katıldı.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!