SON DAKİKA

BAKAN SOYLU’DAN ‘SOKAĞA ÇIKARTMAZLAR’ AÇIKLAMASI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Eğer biz 31 Mart’ta zayıflarsak, 1 Nisan’da Doğu ve Güneydoğu’da 6 yaşındaki masum çocukların eline taşı verirler, kaymakamları, valileri sokağa çıkartmazlar, taşlarlar. Bunu daha önce görmedik mi biz, gördük. Şimdi adım atamıyorlar. Onun için onlara bu fırsatı vermeyelim” dedi.

Bu haber 30 Mart 2019 - 11:50 'de eklendi.

Soylu, seçim çalışmaları kapsamında Sincan Temelli’deki kent meydanında vatandaşlara hitap etti. Konuşmasına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını ileterek başlayan Soylu, vatandaşlara pazar günü yapılacak yerel seçimlere hazır olup olmadıklarını sordu.

‘SEÇİMİN BAŞINDAN İTİBAREN BÖLÜCÜ KAMPANYA YÜRÜTÜYORLAR’

Türkiye’nin geçmişinde, darbeler, başörtüsü ve ekonomik sorunlar gibi birçok sıkıntı çektiğini anımsatan Soylu, “Şimdi nereden nereye geldik. Bizi tekrar o günlere döndürmek, bizi tekrar terörle, huzursuzlukla terbiye etmek için kumpas kurmaya çalışıyorlar.” dedi. Soylu, Kandil’de Murat Karayılan’ın ve HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’nin açıklamalarını hatırlatarak, “Adamlar seçimin başından itibaren bir bölücü kampanya yürütüyorlar. ‘Kürdistan’da biz kazanacağız, Batı’da da AK Parti ve MHP kaybedecek’ diyor. Bir bölücü kampanya yürütüyorlar. Zehirli dilleriyle beraber bu milletin birliğine beraberliğine zehir akıtmaya çalışıyorlar.” değerlendirmesinde bulundu. Bakan Soylu, Temelli’nin “Kürdistan” sözlerine, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun tepki göstermemesini de eleştirdi. Soylu, “Ben bunu İçişleri Bakanı olarak anlatıyorum. Eğer biz 31 Mart’ta zayıflarsak, 1 Nisan’da Doğu ve Güneydoğu’da 6 yaşındaki masum çocukların eline taşı verirler, kaymakamları, valileri sokağa çıkartmazlar, taşlarlar. Bunu daha önce görmedik mi biz. Bunu gördük. Şimdi adım atamıyorlar. Onun için onlara bu fırsatı vermeyelim, kaseti tekrar başa sarmayalım.” ifadelerini kullandı. Türkiye’nin güçlü adımlar atması gerektiğine vurgu yapan Soylu, “Şimdi Doğu ve Güneydoğu’daki huzuru geri almak istiyorlar. 13-14 yaşındaki kızları dağa çıkarıp, onlara tecavüz eden, taciz eden o Murat Karayılan’ın ve o Cemil Bayık’ın burnundan fitil fitil getirmezsek, namerdiz.” diye konuştu.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!