SON DAKİKA

Bakan açıkladı: Faruk Çelik döneminde yolsuzluk varmış

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, kendisinden önce bakanlık yapan Faruk Çelik’in döneminde yolsuzluklar

Bu haber 05 Eylül 2017 - 9:59 'de eklendi. 94

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, kendisinden önce bakanlık yapan Faruk Çelik’in döneminde yolsuzluklar olduğu anlamı çıkan açıklamasında, “Benden önce yolsuzluklar varmış. Erkek olan şimdi yolsuzluk yapsın, göreyim bakayım” dedi. Memleketi Urfa’da Güneydoğu Anadolu Projesi Tarım Araştırma Eğitim Merkezi’nde (GAPTEM) toplantı yapan Fakıbaba kentteki tarım sorunlarını çözmeye çalıştıklarını belirtti. Urfa’da son zamanlarda tarım arazilerinde hızla yükselen beton yapılara geçit vermeyeceklerini ifade eden Bakan Ahmet Eşref Fakıbaba, “Tarım arazisinde betonlaşmaya geçit vermeyeceğiz. Burada toprak koruma kurulu kurulmuş ve başkanı da sayın valimizdir. Bundan sonra çok samimi olarak söylüyorum. Belediye başkanlığından beni tanırlar, tarım arazisine bina yapmayın. Boşuna masraf etmeyin. Neye mal olursa olsun yıkılacaktır” diye konuştu.

‘Erkekse şimdi yapsın’
Konuşmasında Fakıbaba, kendisinden önceki dönemde yolsuzluklar olduğunu açık biçimde ifade eden Fakıbaba, Faruk Çelik dönemini akla getirdi. Bakan şöyle konuştu: “Bizim için üreten adam önemlidir. Tapu sahibi İstanbulda başka bir işle uğraşıyor. Ama ben gübre, mazot primlerini tapu sahibine veriyorum. Halbuki tarlayı işleten farklı bir insan, bundan niye vazgeçildi. Benden önce yolsuzluklar varmış ve usulsüz faturalar ile destekleme alanlar olmuş. Bu geride kaldı, ben bunun takipçisiyim. Erkek olan şimdi yolsuzluk yapsın, göreyim bakayım. Fatura yolsuzluğu yapsın, onun cezasının ne olduğunu sayın valim ona gösterecektir. Onun için yolsuzluk yok kardeşim. Biz üreticiye vereceğiz. Eğer yolsuzluk yapan beş, on kuruşa aldanan ve sahte bir firmadan fatura alan insanda suçludur, o sahte faturayı veren şebeke de suçludur.”

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın