SON DAKİKA

OTOPARK ÜCRETLERİ BELLİ OLDU

EKONOMİYEREL HABERLER

Bağımsızlık referandumu için 3 dilli pusula basıldı

Irak Bölgesel Kürt Yönetimi’nin 25 Eylül’de yapacağını duyurduğu bağımsızlık referandumun oy pusulaları hazırlanarak basıldı.

Bu haber 14 Ağustos 2017 - 14:50 'de eklendi ve 101 kez görüntülendi.

Irak Bölgesel Kürt Yönetimi’nin 25 Eylül’de yapacağını duyurduğu bağımsızlık referandumun oy pusulaları hazırlanarak basıldı. Kürtçe, Arapça ve Türkmenler için Türkçe dilinin kullanıldığı oy pusulasında, Kerkük’ün de içinde bulunduğu ve tartışmalı bölge olarak adlandırılan bölgelerinde referandumu kapsadığı belirtildi.

Rudaw TV’nin haberine göre Irak Bölgesel Kürt Yönetimi’nin 25 Eylül’de yapacağını duyurduğu bağımsızlık referandumu için Yüksek Seçim Kurulu tarafından seçim pusulası hazırlandı. Arapça, Kürtçe ve Türkmenler için Türkçe dillerinin kulanıldığı oy pusulasında, “Kürdistan bölgesel Yönetimi ve tartışmalı bölgeleri de içerisine alan bir bağımsız Kürdistan devletinin kurulmasını istiyor musunuz?” deniliyor. Pusulanın altında merkezi Irak hükümütenin bayrağının bulunduğu bölgeye, ‘Hayır’, Irak Bölgesel Kürt yönetimi bayrağının bulunduğu bölgeye de ‘Evet’ işareti konuldu. (DHA)

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın