SON DAKİKA

AYM Başkanı’ndan tutuklu milletvekilleri için açıklama

Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, tutuklu milletvekilleri için açıklama yaptı. Arslan, açıklamasında, başvuruların ne

Bu haber 06 Eylül 2017 - 19:18 'de eklendi. 118Son Güncelleme6 Eylül 2017 - 21:32

Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, tutuklu milletvekilleri için açıklama yaptı. Arslan, açıklamasında, başvuruların ne zaman gündeme alınacağının önceden bilinmesinin mümkün olmadığını söyledi.

HDP’li vekiller, dün, tutuklu milletvekilleri ve Eş Genel Başkanları’nın bireysel başvurularının bir an önce gündeme alınması için Anayasa Mahkemesi önünde Adalet Nöbeti’ne başlamıştı; ancak Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, sürecin devam ettiğini ve başvuruların ne zaman gündeme alınacağının önceden bilinmesinin mümkün olmadığını söyledi.

NE OLMUŞTU?

Eş Genel Başkanlarının ve milletvekillerinin tutuklulukları için AYM’ye yaptıkları itirazın hala karara bağlanmaması nedeniyle AYM içerisinde Adalet Nöbeti’ne başlayan HDP’li vekiller, nöbetlerine devam kararı aldığını bildirdi.

HDP’li Milletvekilleri ve parti yönetimi, karar açıklanana kadar hafta içi her gün Anayasa Mahkemesi’nin bahçesinde nöbet tutacaklarını açıkladı.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın