SON DAKİKA

Atıcı, Berberoğlu ile görüştü

CHP’nin tutuklu milletvekili Enis Berberoğlu’yla görüşen CHP’li Aytuğ Atıcı, “Bir suç işlediği için değil, siyasi bir bedel

Bu haber 05 Ağustos 2017 - 16:16 'de eklendi.

Murat Kaya

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, tutuklu bulunan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu ile görüştü. Berberoğlu’nun moralinin yüksek olduğunu belirten Atıcı, “Niçin burada olduğunun farkında. Bir suç işlediği için değil, siyasi bir bedel ödediği için orada olduğunun bilincinde” dedi.

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, MİT TIR’ları davasında tutuklu yargılanan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nu ziyaret etti. Berberoğlu ile buluşmasındaki gözlemlerini aktaran Atıcı, kendisinin Berberoğlu’na moral vermeye gittiğini ama ondan daha çok moral aldığını aktardı. Atıcı şöyle devam etti: “Enis Bey’in adaletin kesin olarak tecelli edeceği yönünde büyük bir inancı var. Somut bir şeyin olmadığını, bu davanın önünde kimsenin duramayacağını söyledi. Bu sürecin yaşanması gerektiğini ve bu sebeple de kendisinin seçildiğini dile getirdi. Bu durumun üst mahkemelerden mutlaka döneceği konusunda inancı tam.”

Çifte kitap müjdesi
Aytuğ Atıcı ayrıca Enis Berberoğlu’nun Adalet Yürüyüşü üzerine bir kitap çalışması içinde olduğunu da iletti. Berberoğlu’nun yürüyüş hakkındaki hissettiklerini kaleme dökeceğini belirten Atıcı, kendisinin de bir kitap yazmaya hazırlandığını paylaştı ve Berberoğlu’nun da yazacağı kitaba bir yazı ile katkıda bulunmayı kabul ettiğini sözlerine ekledi.

Oğan’ın sözleri
CNN Türk’te önceki gün konuk olduğu programda AKP MKYK üyesi Ayhan Oğan’ın “Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz, beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan’dır” şeklindeki sözlerini de değerlendiren Atıcı, Oğan’ın bu sözleri herhangi sıradan bir parti temsilcisi sıfatıyla değil, üst kademede bulunan, MKYK üyesi olan ve işin içinde yer alan birisi olarak sarf ettiğini belirterek “Oğan bu sözleri ile gerçekleri itiraf etti. Ben de bu sözler üzerine kendisine açık yürekliğinden ötürü teşekkür ettim. Keşke herkes sizin gibi içindekileri dürüstçe söylese dedim. Onların zaten bir devlet kurma planları içinde olduğunu biliyorduk ve bunu açıkça itiraf ettiler. Her ne kadar şok etkisi olsa da umarım vatandaşlarımız AKP’nin gerçek niyetinin ortaya çıkmış olduğunu görür” diye konuştu.

Atıcı aslında AKP’nin kendi polis teşkilatını, kendi yargısını, kendi memurlarını, kendi ordusunu kurarak hükümet yerine bir “AKP Devleti”ni hayata geçirmeye başladığına dikkat çekti.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!