SON DAKİKA

Ataklı: ”Erdoğan, Akşener’e Çok Yakın Bir Kişiyle Görüşme Yaptı”

Can Ataklı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Akşener’e çok yakın bir isimle görüşüp yetkilerini devretmek istediğini ve bunun karşılığında dokunulmazlık talep ettiğini iddia etti.

Bu haber 08 Temmuz 2021 - 16:51 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Can Ataklı’nın youtube kanalından “Erdoğan’ın gizli görüşmesi Bahçeli’yi çok kızdırdı” başlığı ile yayınladığı konuşmanın tamamı şöyle:

“Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meral Akşener’in çok yakınındaki bir kişiyle perşembe günü 1 saat 45 dakika süren bir görüşme yaptı. Hani kim olduğunu söylemeyeceğim ama diyorum ki çok çok yakın, evinde. Anlatabiliyor muyum? Daha önce de bu kişi ile yapılıyordu görüşmeler.

Burada yapılan görüşmelerde Tayyip Erdoğan, mealen söylüyorum, benim anladığım kadarıyla gidişattan memnun olmadığını, Bahçeli’ye asla artık güvenmediğini, her an oradan bir kazık yiyeceğine inandığını, fakat genel olarak toplumda da oylarının düşmekte olduğunu fark ettiğini, bu nedenle yetkilerinin bir bölümünü yeni bir oluşumla parlamentoya devretmeye hazır olduğunu ama bunun karşılığında kendisi ve 300-400 kişilik ekibi için dokunulmazlık istediğini ima etmiş.

Atatürk'ün Katilleri

Yani „Ters bir şey oldu. Beni yargılamaya, arkadaşlarımı yargılamaya kalkmayacaksınız“ diyor. „Ben size kapıları açacağım size iktidar vaat ediyorum“ diyor. İşin özlü aslında o. „Bazı yetkilerimi devrederim“den, şimdi ben anladığımı söyleyeyim; bir tür parlamenter rejime geçip Cumhurbaşkanlığına sembolik olarak devam etmek ama bir seçimi daha garantiye almak. Bunu da yapabileceğini gördüğü anladığım kadarıyla İYİ Parti. Çünkü Milliyetçi Hareket Partisi çok palazlandı. Oy yok fakat devletin içine çok soktu. Aynı Cemaatte yaptığı hata gibi şimdi „MHP de beni kandırdı“ diyebilir Tayyip Erdoğan.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!