SON DAKİKA

Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları, 1. Olağan Kongresi Ankara’da Yapıldı

Partiler üstü kuruluş olan Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları, Genel Başkanı Sayın Hüseyin Hakkı Kahveci, Genel Başkan Yardımcıları, Yönetim Kurulu Üyeleri ve İl Beyleri’nin katılımı ile 1. Olağan Kongresini Ankara’da gerçekleştirdi.

Bu haber 15 Temmuz 2021 - 14:52 'de eklendi.
Abone ol

“YA DEVLET ATATÜRKLEŞECEK, YA ATATÜRKLER DEVLETLEŞECEK” sloganı ile İzmir’de yakılan ilk ocağın ateşi ile yola çıkan Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları, 1. Olağan Kongresine Genel Başkanı Sayın Hüseyin Hakkı Kahveci, Genel Başkan Yardımcıları, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri ve İl Başkanları katıldı.

Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları 1. Olağan Kongresi

ATABEY19 GENÇLİK KÜLTÜR OCAKLARI, İLK KONGRESİNİ ANKARA’DA YAPTI

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra açılış konuşmasını yapan Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları Genel Başkanı Sayın Hüseyin Hakkı Kahveci önemli açıklamalarda bulundu.

KAHVECİ: ”TÜRKİYE’DE BİRÇOK PARTİ VE STK TARİHİN ÇÖPLÜĞÜNE DOĞRU YOL ALIYOR”

”Herkese öncellikle Türk milletinin vakur duruşunu sergilemek için geceden beri yollarda Ankara istikametinde hareket eden değerli Atatürk evlatlarına sonsuz teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum.

Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları Genel Başkanı Hüseyin Hakkı Kahveci

”Cephe nedir? Cephe: Savaş hattıdır. Büyük Şerefli Cephe nedir? İşte burada, işte orduda burada, millette burada, herkes burada. Türkiye’yi temsil edebildiğimiz oranda hepimiz buradayız. Buraya biz gelirken yaklaşık 12 aylık kapanma süreciyle geldik, nedir bu kapanma süreci: pandemi kapanması sebebiyle bir sürü eksiklerle gelebildik.

Bugün Türkiye’de birçok Parti ve STK tarihin çöplüğüne doğru yol alırken biz yükselmeye devam ediyoruz.

Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları 1. Olağan Kongresi

Sayın il başkanlarımı saygıyla selamlıyorum. Sayın Hüseyin Çetinkaya, Önder Ergül, Mehmet Emin Tural, Muammer Öztürk, Nejdet Şengezer, Yalçın Tartkoy, Murat Öncü, Mete Büyükmurat, İzzet Çetin, Turgay Karabulut, Haluk Özen, Sadettin Çil, Mahir Panayır, Mülkü Arslan, bunun haricinde Sayın Genel Sekreter Tolga Akyel, Teşkilat Başkanı Hüseyin Ruhi Özkaynak, Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İshak Arıoğlu, Mehmet Ömer Ulutekin, Ankara İl Başkanlığı yönetimi, değerli yönetim kurulu üyeleri, il başkan yardımcısı,  ayrıca Yönetim Kurulu Üyesi Burak Efe Ayvazlar ve yeni yönetimde temsil edecek olan Mahmut Atay’a teşekkür ederek bir şekilde burada toplanmayı başardık.” ifadelerini kullandı.

KAHVECİ: ”ASLOLAN SAMSUN’A ÇIKIŞ GERÇEKLEŞMİŞTİR”

”Bugün burada toplanma sebebimiz her ne kadar 1. olağan kongremiz olsa bile değerli arkadaşlar aslolan Samsun’a çıkış gerçekleşmiştir. Samsun’dan sonraki yol haritası olan Amasya Genelgesi’ndeki genelgenin daha etkin olanı tüm il başkanları ve tüm hazirun tarafından hazırlanacak metinle kaleme alınacaktır ve tüm Türkiye’ye duyurulacaktır. Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları, Atatürk ~ Atabey19 Türk Ocakları’dır.” dedi.

Atabey19 Genel Başkanı Hüseyin Hakkı Kahveci

KAHVECİ: ”SİYASET ELİYLE HALKA HÜKMEDENLER BÜYÜK BİR YALAN ORATORYOSUNUN ORTAĞI OLDULAR”

”Gelmekte olan fırtına, gelmekte olan sıkıntı, bizim aklımıza gelen başımıza gelir hesabı bazı şeyleri çok düşünmesekte Covid-19 salgını adı altında özellikle dünyada siyasi hükümdarların, siyaset eliyle halka hükmedenlerin ellerine çok büyük bir koz geçti. Siyasi iktidarlarını devam ettirebilmek için pandemi ve salgın gerekçelerini kullanarak büyük bir yalan oratoryosunun ortağı oldular.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Çünkü bu onların işine geliyordu. Mesela 12 aydır Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin vatandaşları evlerinde tıka basa kalırken, sokağa çıkamazken, bizler şehirlerarası herhangi bir şekilde faaliyet gösteremezken, il başkanlıklarımızı ziyaret edemezken, açılışları yapamazken bundan kim çıkar ve fayda sağladı, tabi ki bugün ülkeyi sıfırlamış olan siyasetçilerin olduğu kurum. Buna hepsi dahil.

Bunların hiçbirisinin önemi yok. 3 senedir ben her yerde, her platformda 1924 anayasası dışında hiçbir anayasayı kabul etmediğimizi ısrarla söyledim. Kurucu iradenin üzerinde hiçbir irade olmadığını söyledim ve bu kurucu iradeye karşı 82 senedir siyon köpekleriyle beraber el ele iş birliği yapan siyasetçilerin hepsini suçladım. Bu siyasetçilerin hiçbiri bunlara cevap veremediler.

Ermeni Dabağyan’la Ermeni köklü Ruzi Nazar’ın milliyetçiliğinde yer almış arkadaş, kalkmış 1924 anayasası diyor. Başka birisi Sivas’a giderek Sivas’tan yola başladığını söylüyor. O sembolizm özellikleri görevini tamamladı. Sivas Kongresi görevini ne zaman tamamladığını biliyor musunuz. Bundan 2 gün önce Madımak anması vardı ya orada görevini tamamladı. Bunlar anlamıyor bu işlerden. Sivas’a gitmeyle olmuyor. Artık yer Sivas ve Erzurum değil, artık yer bütün Memleket Sathı, artık yer Mîsâk-ı Millî sınırları içerisinde olan bütün alanlar, artık vatan neresi diye soruyorsanız şu an içinde bulunduğumuz mekan.” ifadelerini kullandı.

Kahveci, konuşmasına şu şekilde devam etti:

Bizim hiçbir siyasi partiyle bir bağımız yok. Hiçbir istihbarat teşkilatının arka bahçesi değiliz. Hiçbir yabancı üniversitenin içerisinde yer alan bir strateji birimimiz yok. Tarih bizimle başlar, tarihi biz yazarız. Ben Tel Aviv Üniversitesi’nin ayakçılığını siyasette yapmam. Bir tane stratejisi çıkmamış adam kalkıp profesörüm diye gezmemeli. Bu işler böyle olmaz.

Onun için biz Atatürk’üz diyoruz. Burası Mustafa Kemal Atatürk’ün yegane arka bahçesi. İki senedir fikirlerini ayağa kaldıran yeniden Atatürk’lük diyen biz Atatürk’ler için Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları ve Atatürk ~ Atabey19 Türk Ocakları Avrupa Federasyonu teşkilatlarımız adına kutlu olsun. Türk milletine ve Atatürk’lere uğurlu olsun.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

11 Temmuz 2021 Pazar günü yapılan Genel Kurulda delegelerin oylarıyla, Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları Genel Başkanı Sayın Hüseyin Hakkı Kahveci ve Yönetim Kurulu olarak 3 yıl daha göreve seçildi.

1. Olağan Genel Kurulda, delegelerin oylarıyla ocağın yeni “Adı ve Tüzüğü” oy birliğiyle kabul edildi. Yeni Tüzük, Kuvva-i Milliye tüzüğünün bugünkü şartlarına uygun olarak hazırlandı.

Yüce Türk Ulusuna Kutlu Olsun.

Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları Genel Başkanı Sayın Hüseyin Hakkı Kahveci’nin 1. Olağan Kongre açılış konuşmasını alttaki videodan izleyebilirsiniz.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR