SON DAKİKA

ATABEY TÜRK OCAKLARI’NDAN D&R’A PONTUS KİTABI UYARISI

Trabzon Forum AVM D&R Mağazalarında satılan “PONTOS RUMLARINA YÖNELİK SOYKIRIM” adlı kitap hakkında ATABEY TÜRK OCAKLARI basın açıklaması yaparak uyarıda bulundu.

Bu haber 06 Mayıs 2019 - 18:19 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Basın Açıklamasının Tam Metni:

2019 AtaTürk Yılınını idrak ettiğimiz şu günlerde ülkemiz çok zor şartlardan geçiyor. TRABZON’a 1919 dan 2019 a kısaca bir bakalım. Trabzon, Kuva-i Milliye Ateşini İlk yakan şehirlerimizden biridir. 1915-1921 arasında Ermeni-Rum çetecilerin ve komitacıların yoğun faaliyet gösterdiği, milli mücadelenin ilk fitilinin ateşlendiği bir bölgemizdir.

Yararlı Cemiyetler adı altında 1915 ten itibaren, başta İstanbul, İzmir, Adana, Trabzon, Erzurum, Sivas olmak üzere Anadolu ve Rumeli’nin çeşitli noktalarında 36 tane Kuvay-i Milliye Cemiyeti ve Derneği kurulmuş ve Türk Kurtuluş savaşının Türk Milleti nezdinde örgütlenmesini oluşturmuştur. Bu Derneklerin ortak amacı, Türk ‘ün Haklı davasını dünyaya doğru anlatmak, İngiliz, Fransız, Yunan işgalcilerin, Ermeni ve Pontus Rum çetecilerin zulüm ve katliamından Türk Milletini kurtarmaktır.

TÜRK Milletinin bağrından çıkan “Trabzon Muhafaza-i Hukuki Milliye Cemiyeti” 12 Şubat 1919 da kurulmuş, Türk Milletini, Pontus Çetecilerinin Saldırılarına karşı korumak, Pontus Devleti’nin kurulmasını engellemek için silahlı ve fikri mücadele etmek maksadıyla Trabzon Halkının iradesiyle, hayata geçmiştir.

Atatürk’ün 3 kere geldiği ve son gelişinde vasiyetini yazdığı Trabzon‘da, 1924’te Trabzon’a ilk gelişte sarfettiği şu cümleleri kendi ağzından bir kez daha okuyalım.

İlk defa Samsun’a ayak bastığım zaman, bana kalp kuvveti veren vatandaşlarımın ilk sırasında Trabzonluların bulunduğunu asla unutmayacağım. Sakarya Büyük Meydan Savaşı’nda, Üçüncü Tümen ile yetişen Trabzon evlâtlarının savaş meydanında gösterdikleri özverilerin değerli anısı daima beynimde canlı kalacaktır. Bu verimli, halkı zeki, girişken, çalışkan olan Trabzon’umuzu, az zamanda içeriye trenle bağlanmış, güzel rıhtım ve limanla donatılmış görmek idealimdir. Trabzon, Türk topluluğunda cumhuriyetin zengin, güçlü, duyarlı, pek önemli dayanak kaynaklarından biridir. Böyle bir cumhuriyet şehri gelecekte, gerektirdiği bütün uygarlık ve ilerleme araçlarına sahip olacaktır.

Şimdi bu girizgahı yaptıktan sonra esas konumuza geçebiliriz.

2019 AtaTürk Yılınını idrak ettiğimiz şu günlerde ülkemiz çok zor şartlardan geçiyor. Türk Milletine iç ve dış saldırılar, silahlı, ekonomik ve kültürel olarak hakaretler tehditler, şantajlar tüm şiddetiyle yapılmaya çalışılıyor. Geçen hafta, bildiğiniz gibi Yunan Asıllı İslamcı Yazar Tzortsis ve destekçileri yaptığımız açıklamalardan sonra büyük tepkiye maruz kaldılar. Bu hafta da, Siyon Odaklar tarafından beslenen, KONSTANTIN FOTIADIS adlı, aslında CIA etki Ajanı ve TÜRK düşmanı olan bir meczubun, “PONTOS RUMLARINA YÖNELİK SOYKIRIM“ adlı kitabı, hem de TRABZON da ortaya çıktı.

Türk Milleti, AtaTürk ve Türkiye Cumhuriyeti düşmanı olan, bu ve buna benzer iç ve dış odaklarca beslenen, Türkiye’yi bölmeye ve zayıflatmaya yönelik, Küresel Planın bir parçası olan, bu tür yayınları şiddetle protesto ediyoruz. Siyonist ve Emperyalist İşbirlikçiler tarafından beslenen bu yapılara dur demeyecek miyiz? Artık uyanmanın ve tepki göstermenin zamanı gelmedi mi?

Atatürk'ün Katilleri

Kuva-i Milliye Derneklerinin ilk kurulduğu şehirlerden ve Pontus Çetecileri ile mücadele etmiş, Atatürk’ün yanında ilk sırada yer almış vatan evlatlarının torunları ile dolu olan TRABZON’da böyle bir kitap yayınlanmış, dağıtılmış ve Trabzondaki, D&R mağazalarında satılıyor. İğrenç mi?, ilginç mi? siz karar verin.

100 YIL EVVEL, BAŞTA TRABZON OLMAK ÜZERE TÜM VATAN SATHINA YAYILAN O KUVA-İ MİLLİYE RUHU NEREDE..? sorularını sormaktan kendimizi alamıyoruz. Ayrıca bu TÜRKLÜK, TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ VE ATATÜRK DÜŞMANLARINI yönlendirenlerin, planlayıcıların, maşaların kimler olduğunu çok iyi biliyoruz. TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ’ni yönetenler, siz de biliyorsunuz? Başka gündemlerle milleti meşgul edeceğinize, Güvenlik ve Dış Politika, Ekonomik Politikalar, Bilim Sanat, Spor, Kültür Politikaları ve Üretim Ekonomisine ağırlık veriniz.

ATABEY TÜRK OCAKLARI olarak diyoruz ki,
BİR AN ÖNCE TÜRK MİLLETİNİN, MİLLİ BÜTÜNLÜĞÜNE VE KURUCU DEĞERLERİNE HAKARET İÇEREN BU KİTABI VE ARKASINDAKİLERİN İÇERİDEKİ MAŞALARININ, TÜRK TOPRAKLARINDA BARINMAMASI İÇİN GEREĞİNİ YAPINIZ. İlaveten, Türkiye Cumhuriyeti Devleti İdari Birim Yöneticilerine mesajımızdır.

Bu kitabın öncelikle Türkiye Cumhuriyeti Devleti Yetkili makamları tarafından toplatılmasını, bu kitabı basan yayınevinin, dağıtan mağaza ve şirketin ve bu konuda dahil olan herkesin tespit edilip çok şiddetli bir şekilde yasalar çerçevesinde, bir daha bu ve buna benzer yayınları yapamayacakları şekilde uyarılmalarını, cezalandırılmalarını, sorumlular hakkında caydırıcı ceza verilmesini hem rica ediyor, hem de bildiriyoruz.

Sevgi ve saygılarımla.

Levent SEKBAN
Genel Başkan Vekili
İstanbul İl Beyi

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!