SON DAKİKA

ASELSAN SARP’I RESMEN TANITTI

ASELSAN SARP ile tüm dengeleri bozmaya geliyor. Düzenlenen etkinlik ile birlikte gün yüzüne çıkartılan ”Uzaktan Komutalı Stabilize Silah Sistemi”, SARP özellikleri ile oldukça dikkat çekiyor.

Bu haber 05 Ekim 2018 - 15:29 'de eklendi ve 36 kez görüntülendi.

ASELSAN 3. Savunma Sanayi Zirvesi’nde merakla beklenilen SARP‘ı tanıttı. Konya’da MPT-76 Milli Piyade Tüfeği ile beraber üretilecek olan SARP ilk kez görücü karşısına çıktı.

Tamamen yerli olan Uzaktan Komutalı Stabilize Silah Sistemi, hava, kara ve asimetrik tehditlere karşı kullanılacak. Düzenlenecek olan operasyonlara göre bu sisteme farklı silahlarda takılabiliyor.

Hedeflerin tespit ve takip edilmesine imkan tanıyan SARP, gelişmiş uzaktan komuta yetenekleriyle de kullanıcısının güvenliğini de üst seviyelere taşıyor.

Dikkat çeken özellikleriyle ön plana çıkan SARP, hareket halinde ve hareketli hedeflere oldukça başarılı atışlar yapabiliyor.

Gece ve gündüz görüşüyle arazi üzerindeki her türlü hareketliği algılayan bu sistemde, otomatik hedef takibi de bulunuyor.

Bunların haricinde balistik hesaplama, mesafe ölçe, bilgisayar tabanlı atış kontrol fonksiyonları ve mühimmat sonu uyarısı gibi önemli özelliklerinde kullanıcı personele sunulacağının altını özellikle çizildi.

ASELSAN’ın SARP hakkında açıkladığı bilgiler ise şöyle:

​​​​​​​​​​​​​

 

 

 

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın