SON DAKİKA

Antalya’da Kritik Zirve: Rus ve Ukraynalı Bakanlar Bir Arada

Savaşın başlamasının ardından gerçekleştirilen en üst düzey görüşme Rusya ile Ukrayna dışişleri bakanlarının katılımıyla Antalya’da başladı.

Bu haber 10 Mart 2022 - 11:46 'de eklendi.
Abone ol

Rusya’nın Ukrayna’ya başlattığı askeri operasyonda 15. güne girilirken Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, Diplomasi Forumu kapsamında Antalya’da bir araya geldi.

Savaşın başlamasının ardından yapılan en üst düzey toplantı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun da katılımıyla üçlü formatta gerçekleşiyor.

Görüşme sonrası tarafların ayrı ayrı basın toplantısı gerçekleştirmesi bekleniyor.

Çavuşoğlu, Kuleba ve Lavrov ile üçlü toplantı öncesi görüştü
Bakan Çavuşoğlu, Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba ile Antalya Diplomasi Forumu (ADF) marjında yapılacak Rusya-Ukrayna-Türkiye üçlü dışişleri bakanları toplantısı öncesi Antalya’da ikili görüşme gerçekleştirdi.

Çavuşoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba ile üçlü toplantı öncesi ikili görüşmemizi gerçekleştirdik.” ifadesini kullandı.

Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ile de üçlü dışişleri bakanları toplantısı öncesi Antalya’da bir araya geldi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Çavuşoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile üçlü toplantı öncesi ikili görüşmemizi gerçekleştirdik.” ifadesini kullandı.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR