SON DAKİKA

AKP’nin bir kongresinde daha kavga çıktı

AKP’de, Dalaman ve Haymana ilçe kongrelerinin ardından basına kapalı yapılan, Samsun AKP Terme İlçe kongresinde de kavga çıktı.

Bu haber 11 Eylül 2017 - 12:17 'de eklendi.
Abone ol

AKP’de, Dalaman ve Haymana ilçe kongrelerinin ardından basına kapalı yapılan, Samsun AKP Terme İlçe kongresinde de kavga çıktı. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ı korumalar salondan kaçırmak zorunda kaldı.

AKP Terme 6. Olağan İlçe Kongresi, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, AKP Samsun Milletvekilleri Fuat Köktaş ve Orhan Kırcalı, AKP Genel Merkez İl Koordinatörü ve 23. Dönem Karabük Milletvekili Cumhur Ünal, AKP Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel ve delegelerin katılımı ile gerçekleştirildi.

Edinilen bilgiye göre, kongreye genel merkezin belirlediği adayın yanında bir de alternatif bir aday çıktı. Divan Başkanı alternatif başkan adayının listesini kabul etmeyince salonda kavga çıktı.

İKİNCİ LİSTE KABUL EDİLMEDİ

OdaTV’nin haberine göre Kongre Divan Başkanı ve İl Koordinatörü 23. Dönem Karabük Milletvekili Cumhur Ünal, genel merkezin adayı Ali Kılıç’ın karşısına aday olarak çıkan Samsun Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Hacı Bilal Aslan’ın listesini kabul etmedi. Kongrenin ardından salonda olaylar çıktı.

BAKANI KORUMALAR KAÇIRDI

Aslan’ı destekleyen partililer listenin kabul edilmemesi üzerine tepkilerini Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’a da gösterdi. Kavganın büyümesi üzerine Bakan Demircan korumalar tarafından apar topar salondan kaçırıldı.

AKP Haymana İlçe Kongresi'nde kavga çıktı AKP Haymana İlçe Kongresi’nde kavga çıktı

Alternatif başkan adayının katılamadığı seçimlerde genel merkezin adayı başkan seçildi. Olaylı seçim sonrası yapılan oylamada genel merkezin belirlediği aday Ali Kılıç, 426 delegenin 310 oyunu alarak başkan oldu.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ GÖSTERDİ

Listesi divan tarafından kabul edilmeyen Hacı Bilal Aslan sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Seçme, seçilme hakkımız gasp edilmiştir” diyerek tepki gösterdi

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!