SON DAKİKA

AKP’li Tayyar’dan Abdullah Gül’e ‘güllü’ gönderme

AKP Antep Milletvekili Şamil Tayyar, son KHK için ‘kaygı verici’ değerlendirmesi yapan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e ‘Artık

Bu haber 28 Aralık 2017 - 15:18 'de eklendi.
Abone ol

AKP Antep Milletvekili Şamil Tayyar, son KHK için “kaygı verici” değerlendirmesi yapan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e “Artık gül soldu” paylaşımıyla göndermede bulundu.

AKP’li Milletvekili Şamil Tayyar, ‘iç savaş maddesi’ içeren Kanun Hükmündeki Kararnameyi (KHK) eleştiren 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tepki göstermişti.

Abdullah Gül 2019’un provasını yapıyor. Muhaliflerle arasında paydaşlık oluşturmaya, Akparti ile arasındaki mesafeyi açmaya çalışıyor. Ne yapsa nafile. #AkşamBaskısı

— Şamil Tayyar (@samiltayyar27) December 25, 2017

Tayyar, mesajında “Abdullah Gül 2019’un provasını yapıyor. Muhalifler arasında paydaşlık oluşturmaya, AK Parti ile arasındaki mesafeyi açmaya çalışıyor. Ne yapsa nafile” ifadelerini kullanmıştı.

akp-li-tayyar-dan-abdullah-gul-e-gullu-gonderme-406825-1.

“Artık bardak taştı”

Tayyar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gül’e verdiği yanıt üzerinden bir kez daha açıklama yaptı. Tayyar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanımız çok kızdığı anlarda bile Gül’e karşı her zaman özenli bir dil kullanmış, kardeşlik hukuku içinde incitmemeye özen göstermiştir. Bu cevap bardağın taştığını göstermektedir. Artık gül soldu” dedi.

(İHA)

Parlamentohaber.com | Korku yok!

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!