SON DAKİKA

AKP’li Oğan’ın ‘yeni devlet’ açıklamasına ÖDP’den sert yanıt

AKP MKYK üyesi ve Sivil Dayanışma Platformu Başkanı Ayhan Oğan CNNTürk’te katıldığı programda “Şimdi biz yeni bir devlet

Bu haber 04 Ağustos 2017 - 18:19 'de eklendi.

AKP MKYK üyesi ve Sivil Dayanışma Platformu Başkanı Ayhan Oğan CNNTürk’te katıldığı programda “Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz, beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan’dır” dedi.

Özgürlük ve Dayanışma Partisi Başkanlar Kurulu imzasıyla bugün yayımladığı açıklamada AKP MKYK Üyesi Ayhan Oğan’ın “Erdoğan’ın liderliğinde yeni bir devlet kuruluyor” sözlerine sert bir dille cevap verdi.

“Siz ne böyle bir devlet ne böyle bir ülke kuramayacaksınız. Gerici akını halk durduracak” başlığını taşıyan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“AKP MKYK Üyesi Ayhan Oğan, dün akşam katıldığı televizyon programında‘Erdoğan liderliğinde yeni bir devlet kuruyoruz’ dedi. Bu sözler, Cumhuriyet’i yıkıp bir ‘din devleti kurma’ hedefinin açık ilanıdır.

AKP’nin 15 yıllık hedefi budur! Atılan tüm adımlar bunun için atılmıştır. 2010 referandumundan tek adam Anayasasına tüm değişiklikler bunun için yapılmıştır. 15 Temmuz sonrasında başlayan OHAL-KHK düzeni bunun için uygulanmaktadır.

Mustafa Kemal Atatürk heykeline saldırı bununla ilgilidir. Maçka Parkı’nda ortaya çıkan rejim muhafızı bu hedefin ürünüdür. Eğitimi Ensar’laştırmak, Medeni Kanunu ortadan kaldırmak bu hedefe doğru atılan adımlardır.

Halk bu gerici akına 15 yıldır teslim olmamıştır! Devleti ele geçiren Saray rejimi toplumu ele geçirememiştir, teslim alamamıştır! Ne yaparsa yapsın bundan sonra da Gezi’den, Hayır’a büyüyen halkın iradesini teslim alamayacaktır.

Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da bu gerici akını halk durduracaktır! Bu gerici-şeriatçı adımları durdurmak için şimdi daha büyük bir güçle, kararlılıkla mücadeleyi büyütmenin zamanıdır!

Eğitimin Ensar’laştırılmasına, şeriat hukukunun hakim kılınmasına, ülkemizin ilerici değerlerine yönelen her tür saldırıya karşı birleşerek mücadeleyi yükseltelim.

Şimdi hayatın her alanında, her saldırı noktasında laiklik barikatını kurma ve bu barikatta birleşme zamanı.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!