SON DAKİKA

AKP’li Mahir Ünal: Muhalefeti CHP değil, MHP yapıyor

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, CHP’nin muhalefetinden şikayet ederek fiili koalisyon yürüttükleri MHP’nin ‘gerçek muhalefet’ savundu,

Bu haber 12 Eylül 2017 - 1:49 'de eklendi. 142Son Güncelleme12 Eylül 2017 - 22:34

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, CHP’nin muhalefetinden şikayet ederek fiili koalisyon yürüttükleri MHP’nin ‘gerçek muhalefet’ savundu, “Dönün bir de MHP’ye bakın, adam gibi muhalefet yapıyor” dedi.
Antalya’da AKP Manavgat İlçe Teşkilatı 6’ncı olağan kongresine katılan partinin Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Mahir Ünal, CHP’nin muhalefet değil, düşmanlık yaptığını savundu. Ünal, “Bu ana muhalefet siyasi olarak muhalefet mi yapıyor yoksa düşmanlık mı yapıyor? Bunlara doğru bakalım. Muhalefet yapmakla düşmanlık yapmak farklı şeylerdir. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) muhalefet yapmıyor. CHP apaçık düşmanlık yapıyor. Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti düşmanlığı yapıyor” ifadelerini kullandı.

‘Bunun adı muhalefet mi?’

CHP’nin mantığının “düşmanımın düşmanı dostumdur” olduğunu savunan Ünal, “Bir bakıyorsunuz PKK ile beraberler, bir bakıyorsunuz PYD ile YPG ile beraberler, bir bakıyorsunuz FETÖ’yle, Almanya’yla beraberler. Bunun adı muhalefet midir?” diye sordu.

‘Dönün bir de MHP’ye bakın’

Sözlerinin devamında ise fiili koalisyon ortaklı MHP’nin ‘muhalefet’ yaptığını iddia eden Ünal, bu tar ‘muhalefet’ten övgü ile bahsetti. Ünal, “Dönün bir de MHP’ye bakın, dönün bir de Devlet Bahçeli’ye bakın. Devlet Bahçeli ne yapıyor, adam gibi muhalefet yapıyor. Siyaset üstü meseleler, Türkiye’yi ilgilendiren meseleler söz konusu olduğunda diyor ki ‘Bu milletin seçtiği hükümetle beraberim. Bu millete saygı duyuyorsam, bu milletin seçtiği hükümete de saygı duymalıyım. Bir durum olduğu zaman, yanında olmalıyım’ diyor. Bunlara bakıyorsunuz, seçilmiş meşru hükümete ‘sivil dikta’ diyor, her iki kişiden birinin oyunu almış, seçilmiş meşru cumhurbaşkanına ‘diktatör’ diyor” diye konuştu.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın