Privacy Policy Page
SON DAKİKA

‘AKP, SP desteğini bile arayabilir’

AKP ve MHP arasındaki ittifakı değerlendiren KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, “Bu ittifaka 51-49’luk 16 Nisan referandumundan

Bu haber 16 Ocak 2018 - 12:06 'de eklendi.

AKP ve MHP arasındaki ittifakı değerlendiren KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, “Bu ittifaka 51-49’luk 16 Nisan referandumundan dolayı girdi. Bana kalırsa AKP, Saadet Partisi’nin (SP) o bir-iki puanlık desteğini almak için bile çaba içine girebilir” dedi.

Hürriyet’ten İpek Özbey’e konuşan Ağırdır, “MHP’nin kurumsal kimliğinin sürdürülmesi için yapıldığı izlenimi de var ve bunun aksini teyit edecek bir hamleleri görünmüyor. Baraj sorunu aynı zamanda Hazine yardımından yararlanamama riskini de getirebilir. Belki de 2019’dan sonra MHP, kendi varlığını sürdürememe riskiyle karşı karşıya kalabilir” ifadelerini kullandı.

Ağırdır, HDP’nin barajı geçme şansını da “İYİ Parti ve MHP’ye göre daha yüksek” olarak yorumladı.

Genel seçim öne çekilebilir
Bekir Ağırdır ayrıca, 2019 yılının kasım ayında yapılacak genel seçimin, mart ayındaki yerel seçimlerinden 15 gün önceye çekilmesinin mümkün olabileceğini söyledi.

Ağırdır, “AKP şimdi imar değişiklikleri, belediye başkanı değiştirmelerle, kaybetme ihtimaline karşı bir politika değiştirme çabasında. Çünkü Ankara, İstanbul gibi yerlerde CHP gibi partiler seçimi kazanırsa onun üreteceği moral motivasyon başkanlık seçimlerini de etkiler” dedi.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!