AKİT’İN HEDEF GÖSTERDİĞİ CEMİL KILIÇ TEKRAR GÖREVDEN ALINDI

Akit gazetesinin hedef gösterdiği Atatürkçü,aydın kimliği ile tanınan ilahiyatçı-yazar Cemil Kılıç, Rami Atatürk Anadolu Lisesindeki görevinden Ocak ayında uzaklaştırılmıştı.

AKİT’İN HEDEF GÖSTERDİĞİ CEMİL KILIÇ TEKRAR GÖREVDEN ALINDI
Yayınlama: 15.04.2019
14
A+
A-

Cemil Kılıç sosyal medya hesabından bugün yaptığı açıklamada  Biraz önce, tebligatta bulunmak üzere evvelce görev yaptığım kuruma davet edildim. Görüşme saatimiz 14.30 olarak belirlendi. Soruşturmanın akıbeti yahut gidişatı hakkında bir bildirim olacağı kanısındayım. Kamuoyunun bilgisine sunarım…” ifadelerini kullandı.

https://twitter.com/m_cemilkilic/status/1117722997551505408

Kılıç yaptığı ikinci paylaşımda ise göreve iade edildiğini ancak “siyasi paylaşımlar yapmak” suçlaması ile tekrar görevden alındığı belirtti. Kılıç açıklamasında şunları söyledi :

“SONUÇ… Önce göreve iade edildiğime ilişkin yazıyı tebliğ ettiler. Sonra tekrar uzaklaştırıldığıma ilişkin ikinci bir yazı tebliğ ettiler. Suçumuz “siyasi paylaşımlar yapmak” imiş. Oysa ben bir sendikacıyım ve Sendikalar Kanunu bana bu hakkı veriyor. Kabul edin artık…”

https://twitter.com/m_cemilkilic/status/1117765335803994113

AKİT NE YAZMIŞTI?

Akit gazetesinde toplumun farklı gruplarını hedef gösteren ‘haberlere imza atan Faruk Arslan, özetle şu satırları kaleme almıştı:

Millet ve maneviyat düşmanları, kamu kurumlarında yuvalanmaya devam ediyor. İslam karşıtı paylaşımlarda bulunan, İmam Hatipleri terörle özdeşleştiren Mustafa Cemil Kılıç adlı sözde öğretmenin, MEB kadrosunda barındırılarak Rami Atatürk Anadolu Lisesi’nde zehir saçmaya devam ettiği belirlendi.

Kılıç’ın, sendikacı olması hasebi ile sağladığı “dokunulmazlığın” verdiği küstahlıkla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Sultah Vahdettin’in akıbetiyle tehdit ettiği, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a “hain” nitelemesi yaptığı, MEB’in talimatlarını çiğneyerek sınıfında öğrencilere zorla Öğrenci Andı okuttuğu tespit edildi.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı