SON DAKİKA

AK Partili Turan: Erdoğan, İstanbul’a ihanet etmedi

Kağıthane Belediyesi Sultan Selim Kompleksi açılışına katılan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, AK Parti belediyelerinin halka büyük hizmetleri olduğunu söyledi.

Bu haber 28 Ekim 2017 - 13:58 'de eklendi.
Abone ol

Kağıthane Belediyesi Sultan Selim Kompleksi açılışına katılan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, AK Parti belediyelerinin halka büyük hizmetleri olduğunu söyledi.

AK Partili Turan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “İstanbul’a ihanet ettik” sözleri üzerine “İhanet eden o koltukta oturamaz” diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na tepki gösterdi.

“Yine CHP Genel Başkanı, Sayın Cumhurbaşkanımızın büyük mütevazilik örneği ve öz eleştiri olarak söylediği, ‘İstanbul’a zaman zaman yanlış yaptık’ ifadesini aldı başka yöne çekti” diyen Bülent Turan, sözlerini şöyle tamamladı:

“İstanbul bir defa Cumhurbaşkanımızın belediye başkanlığı döneminde ne yaptığını iyi bilir. İstanbul’a ihanet etmek bir yana İstanbul’u nasıl ayağa kaldırdığını iyi bilir. Ne ihaneti Allah aşkına? Orta okul öğrencisiydim. Haliç’te bırakın balığın yüzmesini tekne yüzemezdi. Şimdi böyle bir sorun var mı? Türkiye’nin o yıllarda ilk ve en modern arıtma tesisi Tayyip Erdoğan döneminde yapıldı. Neden bunu söylüyorum? Şu an Marmara Denizi’nde balık sayısı ve çeşidi artmışsa o günlerde temelleri atıldı. KİPTAŞ bir Türkiye markası haline geldi. Doğalgaz geldi. İSKİ suyu temizledi. Havamız temizlendi. Her alanda çok büyük adımlar atıldı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

İhanet bir tarafa İstanbul ayağa kaldırıldı. Cumhurbaşkanımızın ifadesi ‘sadece dikey mimaride çok dikkat etmedik’ yönünde bir şeydir. Yatay, dikey meselesi. O yüzden buradan da ana muhalefete asla ekmek çıkmaz. İstanbul halkı da hangi partinin iş yaptığı, hangisinin istismar ettiğini iyi bilir. Suyun akmadığı, Haliç’in koktuğu yılları hatırlıyoruz. Şu anda büyük projeleri geçtim, artık İstanbul’da neredeyse kaçak yapılaşma kalmadı. Bunlar az işler mi? Batan İstanbul’u alıp, ayağa kaldırdık. Eksiğimiz, hatamız illa ki vardır. Bunları revize ederiz ancak büyük tarafa bakınca çok büyük oranda işler yapıldığını keyifle görüyoruz.” 

Parlamentohaber.com | Korku yok!

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!