Ahmet Davutoğlu: “Erdoğan ve AKP ile Görüşürüm!”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Erdoğan’dan ya da AKP’den davet gelmesi halinde görüşeceğini söyledi. Davutoğlu, “Beyaz sayfa açalım’ teklifi gelirse görüşürüm, Mevlana’nın talebesiyim ben, gel derim kimseye git demem” dedi.

Ahmet Davutoğlu: “Erdoğan ve AKP ile Görüşürüm!”
Yayınlama: 16.09.2021
0
A+
A-

AKP’den ayrıldıktan sonra Gelecek Partisi’ni kuran Ahmet Davutoğlu, AKP’ye yeşil ışık yaktı. “Erdoğan’dan ‘beyaz sayfa açalım’ teklifi gelirse ne dersiniz” sorusuna Ahmet Davutoğlu, “Görüşürüm, Mevlana’nın talebesiyim ben, gel derim kimseye git demem” dedi.

TV5’te Mustafa Yılmaz’ın ‘Kulis Ankara’ programına katılan Davutoğlu, dikkat çeken ifadeler kullandı. Davutoğlu, Yılmaz’ın, “Gelin bir şeyler oldu, beyaz sayfa açalım diye davet gelse Sayın Cumhurbaşkanı’ndan AK Parti’den görüşür müsünüz” sorusuna “Görüşürüm, çok açık… Kimden davet gelirlerse gelsin görüşürüm. Benim şahsıma ne yapmış olurlarsa olsun, Hz. Mevlana’nın talebesiyim, gel derim, kimseye git demem. Sayın Cumhurbaşkanı ve AK Parti iki yıldır bizim bütün bayramlaşma teklifimizi reddettiler. Ama görüşmek ayrı şey, iş birliği ve destek ayrı şey, ittifak ayrı şey. Görüşürüz herkesle, iş birliği ise ilkesel bir konudur” yanıtını verdi. 

Ahmet Davutoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Getirsinler temiz siyaset… Ciddi bir şekilde… Bütün ailelerin devletteki yetkisini dışarı alsınlar alkışlarım, sonuna kadar destek veririm, ihale yasasını tümden gözden geçiririz desinler, uygulasınlar… Adli yıl açılışında adalet konusunda bir sürü vaaz dinledik, ya sorumlusu sizsiniz.Eylemi görmemiz lazım… Düzelsinler, doğru davransınlar, alkışlarız… İttifak meselesi ise seçim ortamında görülecek bir şeydir. Şu anki AK Parti ile ittifak yapsaydım ayrılmazdım zaten, onlarla birlikte bir şeylerin düşünceğine inancımı kaybettim. 

Beyaz sayfa için hale bakarım, hani benimle birlikte beyaz sayfa açmışlardı? Seçime öyle girdik, 1 Kasım’da ben bunları yazdığımda seçim beyannamesine kimse itiraz etmedi. Meclis’e siyasi ahlak yasasına gönderdiğimde CB itiraz etti, imzalamam gelirse dedi. seçim beyannamemizde var niye itiraz etmediniz? seçimi kazanmamız lazımdı… Ben böyle siyasete karşıyım.”

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı