SON DAKİKA

ABD’DE GÖSTERİCİLERİN KULLANDIĞI TUĞLALARDA BILL GATES DETAYI

Amerika’da siyahi George Floyd’un polis şiddeti nedeniyle hayatını kaybetmesinin ardından başlayan protestolar, artarak devam ediyor. Göstericilerin, polise karşılık verme amacıyla kullandığı tuğlalar hakkında flaş bir bilgi ortaya çıktı.

Bu haber 03 Haziran 2020 - 21:10 'de eklendi.
Abone ol

Yeniçağ’da yer alan habere göre; Amerika’da polis şiddeti nedeniyle başlayan protestolar artarak devam ediyor. Son olarak Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump, Beyaz Saray’ın önündeki gösteriler nedeniyle sığınağa götürüldü.

Polis, göstericilere karşı şiddetin dozunu artırırken, göstericiler de polislere tuğlalar ile karşılık veriyor.  Göstericiler tarafından kullanılan tuğlalarla ilgili flaş bir bilgi ortaya çıktı.

Söz konusu bilgiye göre, tuğlaların Microsoft şirketi kurucusu Bill Gates’in ortağı olduğu Acme Brıck Company fabrikasında üretildiği ve kamyonlarla göstericilerin olduğu yerlere bırakıldığı aktarıldı.

Amerika’daki gösteriler sırasında çekilen bir fotoğrafta, Gates’in ortağı olduğu belirtilen tuğla şirketinin markasının açıkça görülmesi dikkat çekti.

NE OLMUŞTU?

Bill Gates’in zorunlu korona virüs aşısı getirmek için baskı yaptığı biliniyordu. Bu nedenle Gates ve Beyaz Saray arasında çeşitli anlaşmazlıklar çıkmış ve Gates, Trump yönetiminin korona virüs salgınına karşı yeteri kadar önlem almadığını söylemişti.

Ayrıca, korona virüs salgınında Gates’in parmağı olduğu da iddia edilmişti. 

Bu gelişmelerin ardından, ABD Başkanı Trump da kendilerinin bir aşı üzerinde çalıştığını aktardı. Aşıyı yıl sonuna kadar yetiştirmek istediklerini söyleyen Trump, DSÖ’nün de tepkisini çekti. DSÖ yetkilileri, kimsenin aşı için tarih veremeyeceğini vurguladı.

BUGÜN DE TWETT ATTI

Bugün de korona virüs aşısı hakkında tweet atan ABD Başkanı, “Aşılar iyi geliyor. Birçok yönden iyi haber var. Her şey beklenenden iyi gelişiyor” ifadelerini kullandı.  

Amerika’daki olayları değerlendiren bazı araştırmacılar da Bill Gates ve tuğlalar arasındaki ilişkiye dikkat çekti. 

Kaynak: Yeniçağ

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!