George Floyd

Portland protestocuları ardı ardına 52. gece boyunca sokaklarda gösteriler yapıyor. Kente dağıtılan federal silahlı güçlerin ve kullandıkları kolluk kuvveti taktiklerinin artan mevcudiyetine karşı çıkıyorlar.
23.07.2020
ABD’DE PROTESTOLAR: FEDERAL KURUMLAR HAKKINDA DAVA AÇILDI için yorumlar kapalı
0
ABD'de devam eden ırkçılık karşıtı eylemlerde, göstericiler Beyaz Saray yakınlarında birkaç noktada ABD bayrağı yaktılar.
24.06.2020
ABD’DE TANSİYON DÜŞMÜYOR: BEYAZ SARAY’IN DİBİNDE ABD BAYRAĞI YAKILDI için yorumlar kapalı
0
Amerika’da siyahi George Floyd’un polis şiddeti nedeniyle hayatını kaybetmesinin ardından başlayan protestolar, artarak devam ediyor. Göstericilerin, polise karşılık verme amacıyla kullandığı tuğlalar hakkında flaş bir bilgi ortaya çıktı.
03.06.2020
ABD’DE GÖSTERİCİLERİN KULLANDIĞI TUĞLALARDA BILL GATES DETAYI için yorumlar kapalı
12
ABD Ulusal Muhafızlar Bürosu, dün akşam başkent Washington DC'de 1300 ulusal muhafızın görev yaptığını ve bu akşam itibarıyla birçok eyaletten 1500 muhafızın daha kente intikal edeceğini açıkladı.
03.06.2020
ABD ORDUSU HAREKETE GEÇTİ! WASHINGTON’A ULUSAL MUHAFIZ YIĞINAĞI YAPILIYOR için yorumlar kapalı
1
BM İnsan Hakları Yüksek Temsilcisi Bachelet, ABD'de George Floyd'un öldürülmesiyle başlayan protestoların yalnızca polislerin siyahilere yönelik şiddetini değil, aynı zamanda sağlık, eğitim, gibi alanlardaki eşitsizlikleri de ortaya çıkardığını ifade etti.
03.06.2020
BM’DEN ABD’DEKİ PROTESTOLARA İLİŞKİN DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMA için yorumlar kapalı
2
New York Valisi Andrew Cuomo, siyah George Floyd’un ölümü ile ilgili protestoların artması üzerine New York şehir merkezinde sokağa çıkma yasağı kararı aldıklarını açıkladı.
02.06.2020
ABD’DE PROTESTOLAR BÜYÜYOR! NEW YORK’TA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLDİ için yorumlar kapalı
0
ABD’de George Floyd'un polis şiddetiyle öldürülmesine yönelik tepkiler sürerken, Beyaz Saray’a da sıçrayan protestolardan korunması için Başkan Donald Trump’ın sığınağa götürüldüğü öne sürüldü.
01.06.2020
FLAŞ İDDİA: ‘PROTESTOLAR SIRASINDA TRUMP SIĞINAĞA GÖTÜRÜLDÜ’ için yorumlar kapalı
1
George Floyd protestolarına destek veren ve Minneapolis Polis Teşkilatına (MPD) 'savaş' ilan eden Anonymous'un şehrin polis teşkilatı ve belediyesinin web sitelerinin çökmesine yol açan saldırı düzenlediği sanılıyor.
31.05.2020
MINNEAPOLIS BELEDİYESİ VE POLİSİNE SAVAŞ AÇTILAR: ABD’DEKİ OLAYLARA ÜNLÜ HACKER GRUBU ANONYMOUS DA DAHİL OLDU için yorumlar kapalı
1
ABD'de polis şiddeti sonucu yaşamını yitiren George Floyd için adalet talebiyle ülke çapında protestolar düzenlenirken, 16 eyaletteki 25 şehirde gösterilerin kontrolden çıkması nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi.
31.05.2020
ABD’DE TANSİYON DÜŞMEDİ: 25 ŞEHİRDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLDİ için yorumlar kapalı
0