SON DAKİKA

2019 başkanlık seçimlerinde Vatan Partisi’nin adayı Doğu Perinçek

“Erdoğan’ın hakkından Perinçek gelir” ifadesini kullanan Gültekin, “Seçimde herkes adayını çıkarmalı ve ilk tur çok adaylı olmalıdır.

Bu haber 03 Ağustos 2017 - 23:15 'de eklendi.
Abone ol

“Erdoğan’ın hakkından Perinçek gelir” ifadesini kullanan Gültekin, “Seçimde herkes adayını çıkarmalı ve ilk tur çok adaylı olmalıdır. Bu Recep Tayyip Erdoğan’ın birinci turda seçilmesini önlemenin tek yoludur” dedi.

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bedri Gültekin, Kayseri’de, uydu kanalı ’38 Kent TV’de 2019’da yapılacak başkanlık seçimleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

‘İKTİDAR HEDEFİNİZ YOKSA NİYE PARTİ KURDUNUZ? GİDİN EVİNİZDE OTURUN’

Türkiye’de sistemin değiştiğini ifade eden Gültekin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son seçimde Cumhurbaşkanlığı seçiminde ne kadar oy alarak seçildiğini sordu.

Gültekin, şöyle konuştu:

“Seçime katılan seçmen yüzde 73 idi. Yani seçime katılanların yüzde 52’sinin oyunu alarak seçildi. Yani yüzde 37’nin oyunu alarak seçildi. Önümüzdeki seçimde artık 20 milletvekilinin imzasına da gerek yok. Bunun olması da şart değil. 100 bin imza topladınız mı aday olabiliyorsunuz. Dolayısıyla Vatan Partisi kendi adayı ile seçime katılacaktır. Çünkü seçilecek kişi hükümeti kuracak kişi olacak. Eğer parti olarak varsanız, mücadele ediyorsanız, hedefiniz iktidar olmalıdır. İktidar olma hedefiniz yoksa niye parti kurdunuz? Gidin evinizde oturun.

Şimdi birileri öyle diyor. ‘Ben aday değilim, partiler üstü aday bulalım’ Seçilecek kişi hükümet kuracak. Seçilecek kişi süs olsun diye bir yere oturtulmayacak. Onun için Vatan Partisi kendi adayıyla yani o 100 bin imzayı toplayacak, kendi adayıyla seçime katılacak. İkinci, tura kalan 2 adaydan biri olmanın da mücadelesini verecek.”

‘ERDOĞAN’IN 1. TURDA SEÇİLMESİNİ ÖNLEMENİN TEK YOLU…’

Türkiye’de 2019’daki başkanlık seçimlerinin ilk turunun çok adaylı olması gerektiğini savunan Gültekin, ‘Mümkün olduğu kadar çok aday çıksın’ önerisinde bulunurken, çok sayıda aday çıkması halinde seçime katılma oranının da yüksek olacağını savundu.

Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bedri Gültekin, şunları söyledi:

“Yani seçime katılım yüzde 85-90 olsun. O durumda hiç kimse birinci turda seçilemez. 2. tura da en çok oyu alan 2 aday katılır ve onu da o zaman değerlendiririz. Erdoğan’ın 1. turda seçilmesini önlemenin tek yoludur. Tek yolu çok aday olması. Eğer CHP geçen seçimde Emine Ülker Tarhan’ın aday olmasını, disiplin tehdidi ile önlemeseydi, Emine Ülker Tarhan seçime katılsaydı, Erdoğan 1. turda seçilmeyecekti. 2. turda da Ekmeleddin’in olmayacağı yüzde milyondu. Çünkü hiçbir CHP’li Ekmeleddin’e benim adayım demedi. Aslında bütün milletin birleşebileceği bir aday çıkmış olacaktı. Emine Hanım ne kadar buna uygundu ayrı mesele ama Ekmeleddin Bey’den 10 bin kez uygun olduğu açıktı. Çok farklı bir sonuç elde edilebilirdi. CHP engelledi.”

‘ERDOĞAN’IN HAKKINDAN DOĞU PERİNÇEK GELİR’

“Bahçeli ve Kılıçdaroğlu el birliği ile Erdoğan’ın birinci turda seçilmesini sağladılar. Şimdiyse aynı tuzağa düşmemek için ilk turda bütün partiler, herkes kendi adayını çıkarsın ve yüzde 90 olsun seçime katılım. O birinci turda da her aday çıksın kendisini anlatsın. Bizim adayımız Doğu Perinçek olacak. Erdoğan’ın hakkından Doğu Perinçek gelir.

’50 YILLIK GEÇMİŞİYLE TEK BİR LEKESİ OLMAYAN SİYASETÇİ ÖRNEĞİ’

Bilgi birikimi ile tecrübesiyle, yetenekleriyle, 50 yıllık geçmişiyle tek bir lekesi olmayan, siyasetçiyle bütün ömrünü bu ülkeye ve millete harcamış siyasetçi örneği. Dolayısıyla ikinci tura kalacak 2 adaydan biri olmasının mücadelesini vereceğiz ve bu konuda da iddialıyız”

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!