SON DAKİKA

ZİYA SELÇUK’TAN AKP MİTİNGİ İÇİN SEFERBERLİK İLANI

31 Mart yerel seçimlerine 4 gün kala Cumhur İttifakı okullardaki çalışmalarını hızlandırdı. Okullarda siyaset yapılmasını görmezden gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da Cumhur İttifakı’nın seçim çalışmalarına dahil oldu.

Bu haber 27 Mart 2019 - 14:53 'de eklendi.

Ziya Selçuk’un, “Eğitim Buluşmaları” adı altında düzenlediği toplantı Ankara’nın Elmadağ ilçesinde bugün gerçekleştirilecek AKP mitingi ile aynı güne denk getirildi. Selçuk’un toplantısı nedeniyle ilçe genelinde eğitim öğretim faaliyetlerinin durdurulmasına karar verildi. Eğitim toplantısının ardından ise Soylu’nun ilçede yapacağı mitingle AKP’nin ilçe adayını tanıtacak olması dikkat çekti.

“HAZIR OLUN” TALİMATI

Selçuk’un toplantısı için Elmadağ’da öğretmenler idari izinli sayıldı. Bugün saat 10.30’da düzenlenecek toplantı için ilçedeki eğitim öğretim faaliyetleri durduruldu. Elmadağ Milli Eğitim Müdürü’nün kişisel mail hesabı üzerinden idarecilere ve öğretmenlere “Toplantıya katılın” mesajı gönderdiği öğrenildi. Ayrıca okullara gönderilen yazıda, Elmadağ Belediyesi’ne ait 15 Temmuz Demokrasi ve Sanat Merkezi’nde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un konuşma yapacağı duyuruldu. Yazıda, etkinliğe katılımın zorunlu olduğu ve katılan idareci ve öğretmenlerin o gün “görevli izinli”, öğrencilerin ise izinli sayılacağı belirtildi.

“KABUL EDİLEMEZ”

MEB uygulamasına tepki gösteren Eğitim İş yönetimi sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “Eğitim, siyasete alet edilmeye devam ediyor. Ankara’nın Elmadağ ilçesinde düzenlenecek olan AKP mitingi için, ilçedeki tüm okullara yazı gönderilerek adeta seferberlik ilan edildi. Böyle bir uygulama kabul edilemez. Çocuklarımızın eğitim öğretim hakkı engellenemez” ifadelerini kullandı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!