Zeybekci: Hikaye aynı, sadece corçlar, maykıllar eklendi

Bakan Zeybekci, İsmet İnönü Spor Salonu’nda gerçekleşen AK Parti Süleymanpaşa 2.

Zeybekci: Hikaye aynı, sadece corçlar, maykıllar eklendi
Yayınlama: 03.12.2017
1
A+
A-

Bakan Zeybekci, İsmet İnönü Spor Salonu’nda gerçekleşen AK Parti Süleymanpaşa 2. Olağan Kongresi’ne katıldı. Bakan Zeybekci, kongrede yaptığı konuşmada, son dönemde yaşanan gelişmelere değindi. Türkiye üzerine oynanan oyunların son derece basit ve net olduğunu belirten Zeybekci, geçmiş dönemdeki durumlardan örnek vererek, Türkiye’nin çok mesafe katettiğini söyledi.

‘AK PARTİ HÜKÜMETLERİ IMF’YE ‘HALKBANKASI, ZİRAAT BANKASI’NI, VAKIFLAR BANKASI’NI SATMAYACAĞIZ’ DEDİ’

IMF kredisinin serbest bırakılması için Halk Bankası, Ziraat Bankası’nın kapatılmasına, Vakıflar Bankası’nın satılmasına ilişkin imzaların atıldığı dönemlerin yaşandığını aktaran Zeybekci, şöyle konuştu: “3 Kasım’dan (2002) sonra AK Parti hükümetleri dedi ki ‘Bir bakacağız bunlara.’ 2003 yılının mayıs ayında Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla denildi ki IMF’ye ve ilgililerine, ‘Halk Bankası ve Ziraat Bankası’nı kapatmayacağız, Vakıflar Bankası’nı da satmayacağız’ denildi.”

‘BİRİLERİ TALAN ETTİ, MİLLETİN ADAMLARI IMF’YE HADİ GÜLE GÜLE DEDİ’

“Birileri talan etti, milletin adamları, hizmetkarları, evlatları geldi, emanete sahip çıktı. Türkiye çok oldu, fazla oldu. Bunların istediği olmadı. 2013 yılının 14 Mayıs’ında Türkiye, 27 milyar dolarlık IMF’ye olan borcunun son taksidini ödedi. IMF’ye ‘Hadi güle güle.’ dedi. IMF’nin o başbakanı hizaya alan Türkiye masası şefi Carlo Cotarelli, şu anda Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı’nın daire başkanı ile bile muhatap olamıyor.”

’17-25 ARALIK’TAKİ HİKAYENİN AYNISI’

Bakan Zeybekci, 15 Temmuz darbe girişiminin, ‘Taksim gezi olayları ile başlayan, devam eden, Türkiye’nin işgal girişimi’ olduğunu ileri sürerek, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu millet, dünya demokrasi tarihine geçecek bir sivil Türk demokrasi devrimi yazdı. Altın harflerle yazdı, 250 şehide rağmen. Olmadı; millet var, millet. Dünya tarihinde eşi benzeri olmayan bir millet var. Tarihi boyunca hiç diz çözmemiş, asla ‘aman’ dememiş, asla teslim olmamış ve esir edilmemiş aziz bir Türk milleti vardı karşılarında. Bunu anlamadılar, bunu göremediler. Bunu göremediler çünkü bu milletin ferdi değillerdi. Bütün bunlar yine olmadı, yine tutmadı. Geçen gün Cumhurbaşkanımız söyledi; ‘müflis tüccar eski defterleri karıştırırmış.’ Aynı hikaye, aynı defterler, aynı söylemler… 17-25 Aralık’taki hikayenin aynısı. Hikaye aynı, aktörlerin bazılarının isimleri değişti. Corclar, Maykıllar eklendi, bilmem neler eklendi. Gitti orada bir tiyatro, komedi. Kendilerinin yazdıkları, kendilerinin oynadıkları… Hedef Türkiye. Hedef Türkiye’nin dimdik duran çelik gibi ekonomisi, siyaseti, hükümeti, yönetimi, Cumhurbaşkanı. İçerideki işbirlikçisi de malum.”

‘ŞAHİT HALİNE DÖNEN ADAMIN AĞZINDAN BİR KERE BİLE İRAN ÇIKTI MI?’

Zeybekci şöyle devam etti: “Bu senaryo ile hiçbir yere varamazsınız. Allah aşkına neydi konu ABD’deki? İran ambargosu değil miydi? İran’a yaptırımlar değil miydi? İran’a ambargo ve yaptırımların delinmesinin tarafı kimdir? İran’dır. Orada yasaklanan malların ticaretinin yapılıp yapılmaması meselesidir, öyle mi? Mahkemede o her şeyi öğrettikleri, ezberlettikleri, bir de kendisi de itiraf ediyor, ‘Mahkemede daha fazla mahkum olmamak için, hapiste kalmamak için geldim, burada işbirliği yapıyorum.’ diyor… Şahit haline dönen adamın, ağzından bir kere bile İran çıktı mı? Ne diyor? ‘Türkiye’de şununla görüştüm, bununla görüştüm, Türkiye’de şuna verdim, bilmem neyle şu şekilde görüştüm.’ Bununla ilgili bir sürü saçma sapan iftiralar ve tiyatrolar. Her kim ki bu topraklarda benim ülkemde yetimin hakkına eli uzandı, o el kopsun; yan gözle baktı, o göz çıksın. Bu ülkenin hakimleri savcıları da var. Onlar da baktılar davaya, bakmaya da devam ediyorlar yakından. Gereğini de yapmaya başladılar. Ama diğer taraftan ABD’de, müttefikimiz olduğunu iddia eden ülkede oynanan bu tiyatro, bu millet tarafından onların tabiriyle söylüyorum ‘noted’, yani not edildi, not ediliyor. Bu millet bunları unutmayacak ve unutturmayacağız günü geldiğinde de. Milletin maşeri vicdanı her şeyin üzerindedir.”

Parlamentohaber.com | Korku yok!

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı