SON DAKİKA

ZEHRA VAKFI’NDAN ATATÜRK VE TÜRK ASKERİNE HAKARET

Zehra Vakfı’nın kurucusunun hayatının anlatıldığı “İzzettin Yıldırım Mazlum Bir Şehidin Adanmışlık Öyküsü” adlı kitapta Milli Mücadelemizin lideri ve ülkemizin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırasına saygısızlık niteliği taşıyan skandal sözlere yer verilmiş.

Bu haber 15 Ekim 2018 - 8:50 'de eklendi. 188

Osman Tekin’in yazdığı kitabın 60.sayfasında Atatürk’e karşı sarfedilen saygısızca sözlerin yer aldığı satırlar şu şekilde aktarılmış. “Üsküdar sahiline yakın Atik Valide Sultan Camiine gittik.Cuma Hutbesi dinliyorduk, konu ertesi günkü 30 Ağustos Zafer Bayramı idi. Hutbede malum adamın ismi okununca namaz kılmadan çıktık. Rahmetli “Allah bunları ıslah etsin, Cumamızı ifsat ettiler.’’ dedi.

Zehra Vakfı başkanı İzzettin Yıldırm’a ibadetini yapmaktan vazgeçirten malum adam kim?

“Tabii ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk”
Türk Milletinin ortak değeri ve devletimizin kurucu lideri olan Atatürk‘ün adı Cuma Hutbesinde geçti diye rahatsız olan ve bu rahatsızlığı ‘’MALUM ADAM’’ diyerek, “namazlarının ifsat olduğunu/bozulduğunu” söyleyen çarpık zihniyetlilere hatırlatmak isteriz ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk Türk Milletinin yeniden şahlanıp varoluşunun ve dirilişinin en büyük Lideridir.

Yine aynı kitabın 217 sayfasında ise ‘’Iğdır’a doğru giderken askerlerin yol kesip kimlik sorgulaması artmıştı.İzzettin Ağabey bundan rahatsız oluyordu.Kolay kolay kimlik göstermezdi Seyda. Seyahatlerimizde askerler sık sık yol kesip kimlik kontrolü yapıyordu. İzzetttin Ağabey’in birlikte yaptığımız seyahatlerin hiç birinde kimlik gösterdiğine şahit olmadım. Askerler, “Hacı amca kimlik, nereye gidiyorsun” gibi sorularına, hep şefkatli haline şahit olduğumuz İzzettin Ağabey görmediğim bir celallenmeyle:

’’Vatandaşım, geziyorum sana ne?’’ diye çıkışırdı. Askerlerde istemekten vazgeçiyordu. Biz bir şey demeden kimliklerimizi verince ‘’kardeş sizi zorda bıraktığımı biliyorum, ama bunlar insanları böylece köleleştirmeye çalışıyor, sanki işgal güçleriymiş gibi davranıyorlar.’’ diye açıklamada bulunmuştu.

Vatanın her karış toprağında birliğimiz, dirliğimiz ve güvenliğimiz için gece gündüz devriye gezen, Peygamber Ocağının kahraman Mehmetçiklerini ’’İNSANLARI KÖLELEŞTİRMEYE ÇALIŞAN ve İŞGAL GÜÇLERİYMİŞ GİBİ’’ gören Zehra Vakfı başkanının bu tüyler ürpertici zihniyeti bu topraklarda asla yer bulamayacaktır.Tarihte benzeri görülmemiş şanlı zaferler kazanan kahraman Türk askeri, Türk birliğinin, Türk kudret ve yeteneğinin,Türk vatanseverliğinin çelikleşmiş bir ifadesidir.

 

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın