SON DAKİKA

Yunanistan Genelkurmay Başkanı’ndan Ege’de Taciz’ Uçuşu

Türkiye ve Yunanistan arasında ılımlı bir ilişki oluşturulmaya çalışırken Yunan Genelkurmay Başkanı Konstantinos Floros önceki gün Ege semalarında provokatif bir uçuş gerçekleştirdi.

Bu haber 20 Haziran 2021 - 16:19 'de eklendi.
Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Brüksel’deki NATO Zirvesi sırasında Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis ile görüşmesinden sonra Türk-Yunan ilişkilerinde ılımlı bir ortam oluşturulmaya çalışılırken, Yunan Genelkurmay Başkanı Konstantinos Floros önceki gün Ege semalarında provokatif bir uçuş gerçekleştirdi.

Hürriyet’ten Yorgo Kırbaki’nin haberine göre, Genelkurmay Başkanı Floros, Larisa Hava Üssü’nde bir F-16 savaş uçağına binerek, 1923 Lozan Antlaşması gereğince silahtan arındırılmış olması gereken bazı Ege adaları üzerinde uçtu.

Floros, Yunan pilot Nikolaos Sialmas’ın, Ege’de 18 Haziran 1992’de bir Türk F-16’sı ile giriştiği ‘it dalaşı’nda kullandığı Mirage 2000 tipi savaş uçağının, Bozbaba adası açıklarında denize çakılması sonucu hayatını kaybetmesinin 29’uncu yılı dolayısıyla, Limni, Bozbaba ve Sakız adaları üzerinde uçuş gerçekleştirdi.

Floros, uçuşunu sosyal medya hesabından da paylaştı.

İşte o paylaşım:

 


BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!