SON DAKİKA

”Yunan Uçakları, 3 Noktada Hava Sahamızı İhlal Etti”

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Yunan uçaklarının Türk hava sahasını ihlal ettiğini açıkladı.

Bu haber 14 Haziran 2022 - 16:41 'de eklendi.
Abone ol

Türkiye ve Yunanistan arasındaki gerginlik giderek artıyor. AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde Atina’ya seslenerek “Adaları silahlandırmaktan vazgeçin. Şaka yapmıyorum” açıklamasını yapmıştı.

‘HAVA SAHAMIZI İHLAL ETTİ’

NATO Parlamenter Asamblesi (NATO PA) Siyasi Komisyon ile Akdeniz ve Orta Doğu Özel Grubu ortak toplantısında konuşan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Yunan uçaklarının Nisan ayında Türk ana karasına girerek hava sahamızı ihlal ettiğini duyurdu. 

Akar, “Yunan uçakları 27 Nisan’da ana karamıza gelerek Datça, Didim, Dalaman’da hava sahamızı ihlal etti. Siz o kadar kilometre uzaktan, Yunanistan’ın ana karasından, Türkiye’nin ana karasına gelip hava sahamızı ihlal edeceksiniz, bundan sonra bizim ne yapmamızı bekliyorsunuz? Bunların radar görüntüleri var, müttefik ülkelerle de paylaştık. Biz de 28 Nisan’da bunların karşılığını verdik” ifadelerini kullandı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

AKP’li Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’n 27 Nisan’da yaşanan egemenlik ihlali konusunda yaklaşık 2 aydır neden hiçbir tepki vermedikleri ve kamuoyuna bir açıklama yapmadıkları bilinmiyor.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR