SON DAKİKA

Yüksekdağ’dan Kaftancıoğlu mesajı: Tüm kadınların kazanımıdır

Tutuklu HDP eski Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, CHP İstanbul İl Başkanlığı’na seçilen Canan Kaftancıoğlu’na dayanışma mesajı

Bu haber 18 Ocak 2018 - 2:09 'de eklendi.
Abone ol

Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, tutuklu bulunduğu Kandıra Cezaevi’nden yeni seçilen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu için dayanışma mesajı gönderdi.

‘LİNÇ POLİTİKASI TAHAMMÜLSÜZLÜĞÜN ÜRÜNÜDÜR’

Yüksekdağ’ın gönderdiği mesaj şöyle: “Sayın Canan Kaftancıoğlu’nu göreve seçilmesi dolayısıyla kutluyor, görevinde başarılar diliyorum. Bu tüm kadınların başarısı ve kazanımıdır. Kaftancıoğlu’nun çalışmalarının, kadın mücadelesine de değerli katkılar sunacağına inanıyorum. Kaftancıoğlu’na yönelik geliştirilen linç kampanyası, kadın ve insan hakları mücadelesinin başarısı karşısındaki korku ve tahammülsüzlüğünün ürünüdür. Ama kadınlar bu çirkin saldırılar karşısında direnecek güce ve başaracak kararlılığa sahiptir. İnsan hakları mücadelesinden gelmiş bir siyasetçi, Türkiye’deki hak ve özgürlükler mücadelesinin başarı çıtasını yükseltecektir. Sevgili Canan Kaftancıoğlu’nun haklıların ve mağdurların gücünü en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyor, kendisine dayanışma duygularımı iletiyorum.”

(MA)

Parlamentohaber.com | Korku yok!

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!