SON DAKİKA

Yıldırım: Bunu da ilk defa Elazığ’da açıklıyorum, 470’e çıktı

Elazığ’da Fırat Üniversitesi Akademik Yıl Açılışı ve Fahri Doktora Tevcih Töreni’nde konuşan Başbakan Yıldırım’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şunlar: Yolları böleriz de Türkiye’yi böldürtmeyiz.

Bu haber 21 Ekim 2017 - 16:27 'de eklendi.
Abone ol

Elazığ’da Fırat Üniversitesi Akademik Yıl Açılışı ve Fahri Doktora Tevcih Töreni’nde konuşan Başbakan Yıldırım’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şunlar:

  • Yolları böleriz de Türkiye’yi böldürtmeyiz. Bu oyun yeni değil. Bu oyunun 100 yıldan fazla geçmişi var. Bu bölgede yarım kalmış hesaplar var. Şunu herkes bilsin bu aziz millet 15 Temmuz’da herkese Türk milletinin nasıl bir millet olduğunu gösterdi.
  • Yurt kapasitesini daha da atrıracağız. 2003’te öğrenci başına 45 lira burs veya kredi veriyorduk. 2018’de bu rakam 470 lira olacak. 425’ti bu sene, haydi bakalım 470’e çıktı. Hayırlı olsun, bunu da ilk Elazığ’da açıklamış oluyoruz.
  • Gençler, benim size önerim, bu yılları değerlendirin. Bu yıllar sizin lisan, dil işini halletmeniz için çok ama çok önemli dönemdir. Mezun olduğunuzda artık yabancı dil problemi kalmamış, hayata hazırlanmış gençler olarak yetişmenizi canı gönülden arzu ediyoruz.
  • 200 milyon yolcu kapasiteli dünyanın en büyük havalimanını biz yapıyoruz.
  • Vatandaşlarımız rahat olsun, hiçbir şekilde öğrencilerimizin aleyhine bir düzenleme asla olmayacak, daha iyi olacak. Daha rahat edecekleri, streslerinin azalacağı, rahat rahat geleceğe hazırlanacakları bir geçiş sistemi getiriliyor.
  • Gezi olaylarının arkasında 100 yıl sonra faizlerin yüzde 5’in altına düşmesi, IMF’ye borcun ödenmesi, yolların, köprülerin yapılması var. O zamanlarda benzer olaylar Latin Amerika ülkelerinde de vardı. Türkiye ile aynı anda oldu. Onlar paraları çarçur etmeyin diye sokakta bağırıyordu. Bunlar da yol yapmayın diyorlardı. Bu olayların onda biriyle başka bir ülke karşılaşsaydı şu anda yerle bir olmuştu.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!