SON DAKİKA

Yıldırım: 214 hedef vuruldu, sorun yok

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye’ye resmi ziyarette bulunan Nijer Başbakanı Brigi Rafini ile Çankaya Köşkü’nde basın toplantısı düzenledi.

Bu haber 24 Ocak 2018 - 18:38 'de eklendi.
Abone ol

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye’ye resmi ziyarette bulunan Nijer Başbakanı Brigi Rafini ile Çankaya Köşkü’nde basın toplantısı düzenledi.

Zeytin Dalı Harekatı’yla ilgili bilgi veren Yıldırım, şunları söyledi:

“Operasyonun amacı Suriye’nin toprak bütünlüğünü sağlayacak, terör oluşumlarına son verecek ve ayrıca hudutlarımızın ötesinden Afrin’den gelen saldırılarının önüne geçecek, sınırlarımızın güvenliği ve vatandaşlarımızın emniyetini sağlamak amacıyla başlamıştır.

Şu ana kadar planlandığı gibi operasyon devam ediyor. 214 hedef vurulmuş, etkisiz hale getirilmiştir. Alanda temizlik çalışmaları sürüyor. Bölgenin terörden PKK, PYD, YPG ve DEAŞ’tan tam anlamıyla temizleninceye kadar silahlı tehdidin kalmayacağı anlaşılıncaya kadar operasyon sürecek. Planlandığı şekilde gidiyor, herhangi bir sorunumuz yok şu ana kadar.”

‘KARDAK’TA 96’DA YAŞANAN KRİZİ BUGÜNE TAŞIMAK KOMŞULUĞA YAKIŞMAZ’

Yıldırım, bir soru üzerine Ege’de yaşanan gerilime de değindi.

“Kardak’ta 96’da yaşanan krizi bugüne taşımak komşuluğa yakışmaz” diyen Yıldırım, şunları söyledi:

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

“Biz terörle mücadele ederken bulanık suda balık avlama hedefine komşularımızın kapılması yakışık almaz. Buna benzer faaliyet olursa her zaman tedbirimiz vardır. Kimse endişe etmesin.”

Parlamentohaber.com | Korku yok!

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!