SON DAKİKA

YERLİ SAVUNMA ŞİRKETLERİ YABANCILARA SATILIYOR

Elektronik harp alanında robotik ile ilgili çalışmalar, üretimler yapan ve yüzde yüz yerli yazılım ile mühendislik kullanan HARP ARGE A.Ş. Hollanda merkezli güvenlik firmasına satılıyor…

Bu haber 09 Ekim 2018 - 21:33 'de eklendi. 310

Elektronik harp alanında robotik ile ilgili çalışmalar, üretimler yapan ve yüzde yüz yerli yazılım ile mühendislik kullanan HARP ARGE A.Ş. Hollanda merkezli güvenlik firmasına satılıyor.

Harp Arge’nin sosyal medya hesabından “Şirketimizin Hollanda merkezli bir güvenlik firmasına satılması ile ilgili ilk protokoller tamamlanmıştır” şeklinde duyurulan bu satışın ardından İYİ Parti’den tepki geldi.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan basın açıklaması yaparak, “Stratejik öneme sahip ürünler üreten ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin de ihtiyacını karşılayan, devletin de desteğini almış ‘yerli ve milli’ olduğunu her alanda vurgulamış bir şirketin yabancı bir ülkeye satışı bir takım soru ve sorunları gündeme getirmiştir” ifadelerini kullandı.

Türkkan devamında şu ifadeleri kullandı:

“Tüm bu şartlar altında iktidarın sürekli övündüğüyerli ve mili savunma sanayimiz ile ülkemizin göz bebeği ve gururu konumundaki ASELSAN, HAVELSAN, ROKETSAN gibi kuruluşlarımızın geleceği için tehdit altındadır.

Ulusal güvenliğimiz ve ulusal çıkarlarımız herşeyden önce gelmektedir. Partim ve şahsım olarak bu işi takip edeceğimizi ve gerekli düzenlemeler için çalışmalara başladığımızı buradan kamuoyuna duyuruyorum.”

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın