SON DAKİKA

Yeni Türkiye`nin ilk fetvası Zonguldak Müftüsünden

Zonguldak Müftüsü Rüstem Can, kadın ile erkeğin Allah’a karşı birtakım sorumlulukları olduğunu söyleyerek, hesabın Allah’a verileceğinin bilinmesi gerektiğini söyleyerek Başkanlık rejiminin ilk fetvasını verdi.

Bu haber 30 Haziran 2018 - 11:34 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Zonguldak İl Müftüsü Rüstem Can, 49 yaşında olmasına rağmen canıgönülden bir yere gidip denize giremediğini söyledi: “Aynı martılar gibi kayaların üzerinden denize atlıyorum.” Can, kadınların giyim kuşamlarına dikkat etmesi gerektiğini belirterek, “Bayanlara özel yerler olur. Vücudunu başka bayanlar görmeyecek şekilde denize girmesi lazım” dedi.

Can, “Gerek erkekte gerek mümin kadında Kur’an’da ortaya konan, Efendi’mizin hanımlarından gördüğümüz şudur: Kadının, vücut hatları belli olmayacak şekilde örtülmesi Allah’ın emridir. Hadislerle bunlar sabittir. Bizler imtihan dünyasındayız. Bizler bu kadar ayet ve hadis varken bunları bir kenara bırakıp, aykırı bir şekilde gerek denize girmekte gerek normal hayatta bunların çiğnenmesi, Allah’ın rızasına aykırıdır. Bunu kardeşlerim bilsinler” diye konuştu.

‘MARTILAR GİBİ KAYALARIN ÜZERİNDEN DENİZE ATLIYORUM’
Can, şunları söyledi:
“Şu anda ben 49 yaşındayım. Ben canı gönülden bir yere gidip de denize giremedim. Aynı martılar gibi kayaların üzerinden denize atlıyorum. Kimsenin olmadığı yerleri arıyorum. Niye? Çünkü o haliyle bizim karşı karşıya kalmamız Rabb’imizin rızasına aykırı. O yüzden imtihan dünyasındayız. Bayanlara özel belli yerler olur. Yine aynı şekilde bayan da olsa bir bayan giyim kuşamına dikkat edecek. Vücudunu başka bayanlar görmeyecek şekilde denize girmesi lazım. O tesettüre bürünmesi lazım bayan da olsa. Bayanlara mahsus olan yerlerde girebilirler, sıkıntı yok. Dedim ya tesettüre bürünecekler.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!