SON DAKİKA

YENİ AKİT GAZETESİ MEHTAP YILMAZ’I KAPI ÖNÜNE KOYDU

Hükümete yakın Yeni Akit gazetesi, Bülent Arınç’a tepki gösterdiği yazısı, sansürlenen Mehtap Yılmaz’ı kovdu.

Bu haber 11 Ekim 2018 - 15:32 'de eklendi.
Abone ol

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç’a tepki göçsterdiği yazısı, sansürlenen Akit yazarı Mehtap Yılmaz’ın köşesi kapatıldı.Ayrılığı Twitter hesabından paylaştığı “Yeniakit Gazetesi, yazılarıma son vermiştir.

Bilginize…” mesajıyla duyuran Mehtap Yılmaz konuya ilişkin “Kısmet bu kadarmış…” yorumunda bulundu.Yılmaz, daha önce de küfür ve hakaret içerikli birçok yazı kaleme almış ve tepkilere neden olmuştu. Yılmaz, en son 3. Havalimanı’nda ağır çalışma koşulları ve maaşlarını alamadıkları için eylem yapan işçilere ise ‘itler’ diyerek hitap etmişti.OLAYIN GEÇMİŞİEski TBMM Başkanı ve eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Habertürk’te Veyis Ateş’in sunduğu ‘Akılda Kalan’ programında “Abdullah (Gül) Bey’e reva görülen terbiyesizlikleri affedemem.

Gül’ün adaylığı konusu hataydı, önüne geçtim” açıklamasında bulundu, Gül’ün kendisine yönelik hakaretlere zamanında cevap vermesi gerektiğini de söyledi.Bülent Arınç’ın sözlerine AKP içinden ilk tepki Mehmet Metiner’den geldi. Metiner Star gazetesinde kaleme aldığı yazısında  “Otur oturduğun yerde, yeni bir fitneye sebebiyet verme. Reis’in hatırına sana katlanıyoruz. Yoksa defterini dürmesini biliriz.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Bence Reis’in müsamahasını da, şansını da fazla zorlama”ifadelerini kullandı.Ardından Akit yazarı Mehtap Yılmaz, “Şimdi sana karşı susmamız, Reis’in yani liderimizin gül hatırınadır! Reis’in arkasına saklanıp asabımızı bozma! Yoksa o putlaştırdığın sureti paramparça etmesini çok iyi biliriz!” ifadelerinin yer aldığı yazısının gazetesi tarafından sansürlendiğini duyurdu.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!