SON DAKİKA

YALANDAN KİMSE ÖLMEDİ. ŞİMDİ YALAN TERFİ İÇİN GEREKÇE

Gezi Direnişi sırasında “Camide içki içtiler” yalanını basına servis eden Yasin Yıldız, Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı’na atandı.

Bu haber 02 Eylül 2018 - 14:17 'de eklendi.

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararına göre, Cumhurbaşkanlığı Milli Saraylar İdaresi Başkanlığına Dr. Yasin Yıldız atandı.

Yıldız’ın yanı sıra Kültür ve Turizm?  Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Sedat Sert’in görevinden alınmasıyla boşalan göreve ise Neşe Çıldık atandı.

Yasin Yıldız ’ın, Gezi Direnişi sırasında Dolmabahçe’deki Bezm-i Alem Valide Sultan Camii’nde içki içildiği yalanını basına servis eden kişi olduğu, Bezmi Alem Valide Sultan Camii müezzininin ifadeleriyle ortaya çıkmıştı.

Cami müezzini Fuat Yıldırım, görev yeri değiştirilmesi üzerine İstanbul 4. İdare Mahkemesi’nde açtığı davada verdiği ifadede Milli Saraylara bağlı ekibin camiye girmesini şöyle anlatmıştı:

“Ertesi gün Dolmabahçe Sarayı Daire Başkanı ‘Yasin’ adlı bir kişinin müftülük izniyle içeride ekibiyle beraber fotoğraf çektiklerini gördüm. Olay yeri inceleme ekibi gelmeden içeriye girmeleri aslında bir suçtu. Müftülük izniyle girdikleri için fazlaca bir şey yapamadım.”

Olayın yaşandığı gece, eylemciler camiyi boşaltmadan gazetecilerin çektiği görüntülerde bira kutusuna rastlanmamıştı. Fakat Yasin Yıldız ve ekibi camiye girdikten sonra sabah saatlerinde çekilen fotoğraflarda aynı bira kutusu farklı yerlerde görülmüştü.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!