SON DAKİKA

Vekilliği düşürülen HDP’li Konca: İktidar hırsı canavarlaşıyor

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kadın Meclisi, HDP Genel Merkezi’nde Siirt Milletvekili Besime Konca’nın milletvekilliğinin

Bu haber 04 Ekim 2017 - 11:05 'de eklendi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kadın Meclisi, HDP Genel Merkezi’nde Siirt Milletvekili Besime Konca’nın milletvekilliğinin TBMM Genel Kurulu’nda düşürülmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

HDP Kadın Meclisi adına konuşan Konca, “İktidar hırsı canavarlaşıyor. Halkın iradesi sürdükçe milletvekilliğimiz düşmemiştir. Mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

“HALKIN İRADESİ SÜRDÜKÇE MİLLETVEKİLLİĞİMİZ DÜŞMEMİŞTİR”

Besime Konca şunları söyledi:

7 Haziran bir darbeydi, 1 Kasım darbeydi, tutuklanmalarımız bir darbeydi bu iktidar açısından. Bu darbenin sürmesinin göstergesidir vekilliklerimizin düşürülmesi. HDP olarak biz demokrasiyi geliştirmek isterken, bunun için Meclis’te bulunurken bu kadar retçilik nedir?

Bu ülkenin hukukla, adaletle yönetilmesi gerekiyor. Bugün parlamento çatısı altında demokrasi mücadelesi vermemize izin vermeyebilirler. Biz kadınlarlar birlikte, sokakta, evlerde, fabrikalarda, okullarda mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz.

Bugünkü AKP bu mağduriyetleri bu kadar yaşamadığı halde, yaşadıklarının bin katı daha fazla HDP’ye uygulaması anlaşılır değil.

Bu siyasetten beklentisi olan kadınlaradır çağrımız. İktidar hırsı canavarlaşıyor. Kadınları bu barbarizmden kurtarmak bize düşüyor. Kadınlar izin vermez diyeceğiz.

Halkın iradesi sürdükçe milletvekilliğimiz düşmemiştir. Mücadelemize devam edeceğiz.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!