SON DAKİKA

VATANDAŞLAR BİNALİ YILDIRIM’A SURİYELİ KONUSUNDA TEPKİ GÖSTERDİ

Binali Yıldırım’ın Suriyeli göçmenlere yönelik açıklamasına tepki yağdı. Vatandaşlar Yıdırım’a sosyal medya üzerinden, “Zaten huzur bırakmadılar. Fatih, Zeytinburnu, Beyoğlu Halep ve Şam gibi… 10 sene önceki İstanbul’u özledik” mesajlarını gönderdi.

Bu haber 26 Mart 2019 - 16:42 'de eklendi.

Cumhur İttifakı’nın AKP’li, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın, Suriyeli göçmenlere yönelik sözleri, ‘Binali Yıldırım İletişim Ofisi’ isimli resmi sosyal medya hesabından paylaşıldı. Yıldırım, “Suriyeliler İstanbullunun huzurunu bozar, güvenlik sorunu oluşturur, buradaki düzeni ve normal yaşamı olumsuz etkilerse bu durum karşılıksız kalmaz. Buna hiç müsamaha edemeyiz ve onları geri göndeririz çünkü asıl olan İstanbullunun huzurudur” ifadelerinin altına, sosyal medya kullanıcıları tepki mesajlarıyla doldurdu.

MESAJA TEPKİ YAĞDI

Yıldırım’ın hesabından yazılan mesaja gelen cevapların bazıları şöyle:“Suriyeliler yüzünden iş yok kiralar uçmuş, lütfen artık bunları gönderin.”“Habire kimlik veriyorsun adam gider mi? Yerleşmiş dükkân açmış. Vergi yok huzur var.”“Böyle bir zamanda tribüne oynuyor gibi görünüyor. Ben öyle okuyamadım.”“Suriyelileri vatandaş yaptınız gönderemezsiniz artık”“Zaten huzur bırakmadılar. Fatih, Zeytinburnu, Beyoğlu’na gidin sanki Halep ve Şam gibi. Lütfen bu konuyla ilgilenin. Kiralık ev fiyatları artıyor, patronlar ucuz iş gücü için Suriyelileri çalıştırıyor, Türk gençleri işsiz kalıyor. 10 sene önceki İstanbul’u özledik.”

 

 

 

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!