SON DAKİKA

VALİLİK: KILIÇDAROĞLU’NA ATEŞ AÇACAKTI

Bu haber 19 Temmuz 2017 - 17:13 'de eklendi. Son Güncelleme8 Mayıs 2018 - 09:57
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Kayseri Valiliği, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Adalet Yürüyüşü’ne saldırı yapmak isteyen ve dün gece tutuklanan IŞİD üyeleriyle ilgili açıklama yaptı.

KAYSERİ’de  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı Adalet Yürüyüşüne saldırı yapmak isteyen IŞİD militanı ‘Ebu Hüseyin’ kod adlı  Oğuzhan Kılıç’ın (26) da aralarında bulunduğu ve  dün gece tutuklanan 9  kişiyle ilgili Kayseri Valiliği açıklama yaptı.

9’u tutuklu, 6’sı adli kontrol ve yurt dışı yasağıyla salıverilen 15 IŞİD zanlısıyla  ilgili Valilikten yapılan yazılı açıklamada açıklamada  Oğuzhan Kılıç’ın Kılıçdaroğlu‘nun üzerine kiralık minibüsü sürdükten sonra etrafa ateş açmayı planladığı, ancak silah bulamadığına dikkat çekilerek, şöyle denildi:

“DEAŞ terör örgütünün ülkemiz genelinde faaliyetlerinin engellenmesi, etkisiz hale getirilmesi, örgüt mensuplarının yakalanması, ülkemizde meydana gelebilecek sansasyonel bir eylemin önlenmesi amacıyla Terörle Mücadele Şube Müdürlüğümüzce yapılan çalışmalar neticesinde;  Kayseri  Emniyet Müdürlüğümüzce yürütülmekte olan soruşturma kapsamında; 05.07.2017 günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, başlatmış olduğu Adalet Yürüyüşüne yapılmak istenen saldırı girişimi ile ilgili; korteje yakın bir yerde eylemi gerçekleştireceği esnada yakalanan şüpheli O.K. isimli şahısla irtibatlı olan ve DEAŞ terör örgütünün ilimiz yapılanması içiresinde faaliyet gösteren; E.E, A.M, A.K, F.Ö, S.A, K.K, K.A, S.İ, A.K, S.K, B.K, F.K, A.T, A.A, isimli şahıslar 05/07/2017 ve 07/07/2017 günü yapılan operasyonlarda yakalanmıştır.

Atatürk'ün Katilleri

Eylemini gerçekleştirecek O.K. isimli şahıs kiralamış olduğu araçla kortejin orta kısmından başlayıp Kemal Kılıçdaroğlu’nun bulunduğu alana gelene kadar vatandaşları ezerek gelmeyi akabinde oluşan panik ortamından yararlanıp araçtan inerek silahla Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alacağı bu yönde eylem planı yaptığı, ancak silah temin edemediği tespit edilmiştir.

Şüphelilerin ilimiz ve Türkiye’nin değişik illerinde eylem arayışları içerisinde oldukları tespit edilmiştir. Şahıslardan; O.K, E.E, A.M, F.Ö, S.A, K.K, K. A, S.İ, A.A çıkarılmış oldukları 3.Sulh Ceza Hakimliğinin 2017/401 D.İş sayılı kararına istinaden; Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak Suçundan tutuklanarak Nevşehir Ceza İnfaz kurumuna teslim edilmişler, A.K, S.K, B.K, F.K, A.T, A.K isimli şahıslar ise Adli kontrol olarak Yurt Dışına Çıkış Yasağı kararına istinaden serbest bırakılmışlardır.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!