SON DAKİKA

Uzungöl’den Yeni Görüntüler: Arap Restoranları, Arapça Tabelalar ve Arap Hanutçular

Türkiye’nin en önemli doğal güzelliklerinden biri olan Trabzon Uzungöl’den yeni görüntüler gelmeye devam ediyor. Arapça tabelaların bulunduğu bir restoranın Arap Hanutçu tuttuğu görüldü. Videoya Arapların yaptığı yorumlar ise dikkat çekti.

Bu haber 15 Temmuz 2022 - 20:19 'de eklendi.
Abone ol

Türkiye’nin gözde turizm bölgelerinden biri olan Trabzon’un Çaykara ilçesinde bulunan Uzungöl’den yeni görüntüler geliyor. 

Arapça tabela ve ilanların ardından yeni görüntüler dikkat çekti. Mr. Kuwaiti adlı bir restoran, Arapça tabelayla birlikte Arap Hanutçu tuttu. O anlara ilişkin görüntüler TikTok’ta paylaşıldı. 

Videoya yapılan yorumlarda Arapların “Türkiye en büyük Arap istilası altında, hahaha, alışacaklar” yorumları yapıldı.

UZUNGÖL’DE İLGİNÇ GÖRÜNTÜLER 

Trabzon’da geçtiğimiz günlerde kaydedilen görüntülerde Araplara özgü olan Kandura giyenlerin olduğu ve Arapça yazıların yer aldığı bir aracın geçtiği anlar paylaşılmıştı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

TRABZONLU GENÇTEN YABANCI TEPKİSİ 

Trabzon’un Taşköprü Yaylası’nda babannesi Nuriye Avcı ile birlikte yaşayan Uğur Avcı’nın Araplara satılan arsa ve yaylara tepki göstermişti. Avcı, şöyle konuşmuştu: 

“Suriyelilere satmışlar. Millet ev yapıyor Araplara satalım diye. Biz kendi ülkemizi kendi elimizle satıyoruz. Mesela Çakırgöl’ün satıldığını kimse bilmiyor. Herkes sanıyor ki bu yol bize yapılıyor. Bize değil, adam yaylayı almış diye yapılıyor. Bence yapılmaması gerekiyor. Bir toprak ya. İleride bu toprağa muhtaç olacağız. Biz bu toprak için can veriyoruz ama yüksek para görünce kendi elimizle satıyoruz.”

UZUNGÖL’DE ARAPÇA TABELA VE LEVHALAR! 

Türkiye’nin ve Trabzon’un gözde turizm bölgelerinden biri olan ve her yıl yerli yüz binlerce kişiyi ağırlayan Uzungöl tanınmaz hale geldi. Bölgede Türkçe menüsü bulunmayan Arap restoranları açıldı. Birçok dükkanın ve bilgilendirme levhasının Arapça olduğu görüldü.

Kaynak: Aykırı

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR