SON DAKİKA

Uşak’ta alkollü mekanlar şehir dışına taşınıyor

Uşak’ta şehir merkezinde bulunan alkollü eğlence mekanları, belediyenin gösterdiği yeni alana taşınıyor. 14 işletme,

Bu haber 04 Ağustos 2017 - 21:51 'de eklendi.

Uşak’ta şehir merkezinde bulunan alkollü eğlence mekanları, belediyenin gösterdiği yeni alana taşınıyor. 14 işletme, Uşak-Denizli karayolu üzerindeki yeni bölgeye taşınacak.

Uşak’ta şehrin çeşitli bölgelerinde faaliyet gösteren alkollü mekanlar Uşak-Denizli karayolu üzerinde bulunan Galericiler Sitesi yakınlarındaki bölgeye taşınıyor. İçkili eğlence yerlerinin 17 bin metrekarelik alandaki her biri 275’er metrekarelik binalara taşındığı belirtildi. Bölgeye 14 işletmenin taşınacağı kaydedildi.

İşletme sahipleri ile bir araya gelen Uşak Belediye Başkanı AKP’li Nurullah Cahan, kent adına güncel bir problemi elbirliği ile çözüme kavuşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

‘ÖNEMLİ BİR PROJEYE İMZA ATTIK’

Uşak’ta işyeri sahipleri ile alınan ortak kararla şehir adına önemli bir projeye imza attıklarını söyleyen Cahan, şöyle dedi: “Sağladığımız birliktelikle güzel bir tesis ortaya çıktı. Uygun olmayan yerlerde bulunan alkollü mekanlar, şehrimizin sosyal sorunlarından birisiydi. Esnafla birlikte ortak akıl sonucunda işyerlerinin büyük çoğunluğu taşındı. Bugünden itibaren çarşı merkezde, sokak aralarında ve hatta bodrum katlarında bulunan işletmeler yeni işyerlerinde faaliyetini sürdürecek. Esnafımızın sorunlarını, istekleri doğrultusunda çözdük ve günün şartlarına uygun bir şekilde tamamladık. Şehrimize hayırlı olsun” (DHA)

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!