Bodrum

Limak'ın Bodrum’da orman ve sit alanında 36 bin metrekarelik araziye 214 odalı, 5 yıldızlı otel projesi için 'ÇED gerekli değildir'' kararı verildi. Şirket, 49 yıllığına tahsis hakkı kazandı.
20.05.2024
0
17
Bodrum’daki Cennet Koyu’nda Cengiz Holding’in yapmak istediği turizm projesinin ardından şimdi de otel projesine onay verildi. Orman ve sit alanı içinde kalan alana 108 odalı otel inşa edilmek istendiği açığa çıktı.
31.10.2023
Cennet Koyu’nda Yeni Talan! Orman ve Sit Alanına Otel Yapılacak için yorumlar kapalı
51
Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Muğla ve Antalya başta olmak üzere Türkiye’nin önemli turizm destinasyonlarındaki toplam 30 bin 669 kilometrelik arazi portföyünü satışa çıkarıyor. Türkiye’de denize kıyısı olan bölgelerde satışa çıkarılan arazilerin toplamı, Avrupa’daki bazı ülkelerin sınırlarından bile büyük. Bodrum’da Danıştay’ın iptal ettiği arsa satışlarının yeniden listeye konduğu görüldü.
07.08.2023
Özelleştirmede Gaza Bastılar! Devlet Arazileri Satışta  için yorumlar kapalı
34
Bodrum sınırlarındaki Gölköy Mahallesi’nde iki seçim arasında kiralanan dünyaca ünlü Cennet Koyu’nda inşaata başladı. Milas Orman İşletme Müdürlüğü, 1. derece arkeolojik sit alanında yapılan inşaat nedeniyle suç duyurusunda bulundu.
31.05.2023
Cennet Koyu’nda İnşaat Başladı! için yorumlar kapalı
12
Sokak röportajında Suriyeli mülteci politikasıyla konuşan bir vatandaş, "Biz bodrumlarda kalıyoruz, Suriyeli dairede kalıyor. Bizden çok maaş alıyor bizim ülkemizde." eleştirisinde bulundu.
24.04.2023
Sokak Röportajında Konuşan Bir Yurttaş: ”Biz Bodrumlarda Kalıyoruz, Suriyeli Dairede Kalıyor” için yorumlar kapalı
75
İsveç’in kırmızı bültenle aradığı uyuşturucu kaçakçısı Rawa Majid, Bodrum’dan 250 bin dolara villa alıp Türk vatandaşı olmuş. Marmaris’te çantasını bankta unutunca yakalanan baron, 4 ayda serbest bırakılmış. Hollandalı çok güçlü bir baronun da Türk vatandaşı olduğu iddia ediliyor.
19.04.2023
Kırmızı Bültenle Aranan Uyuşturucu Baronuna Vatandaşlık Verilmiş için yorumlar kapalı
64
Muğla'nın dünyaca ünlü turistik ilçesi Bodrum'u besleyen Mumcular Barajı'nda su seviyesi yüzde 47'ye, Geyik'te ise yüzde 44'e geriledi. Her iki barajda da geçen yıla göre yüzde 50'nin üzerinde azalma yaşandı. Bodrum'da su sorununun kronikleşmeye başladığını belirten Doç. Dr. Ceyhun Özçelik, "İlave tahsisat olmaması durumunda, Bodrum'un suyunun yaz aylarının ortasında tükenebileceğini...
27.03.2023
Bodrum Barajları Alarm Veriyor! için yorumlar kapalı
25
Seçim sürecinde son aşamaya gelinirken, AKP iktidarı özelleştirme yoluyla kamu arazi ve tesislerini haraç mezat satmaya ve imar planı değişiklikleri yapmaya hızla devam ediyor. Bodrum'da, Sarıyer'de değerli araziler satıldı, İstanbul'un gözde semti Kemerburgaz'da imar planı değişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan onayladı.
22.02.2023
AKP İktidarı, Cennet Arazileri Hız Kesmeden Haraç Mezat Özelleştiriyor için yorumlar kapalı
23
Emlak Konut’un, Bodrum Türkbükü’ndeki milyar liralık projesi ihaleye çıktı. AKP Milletvekili Asuman Erdoğan’ın eşi Fatih Erdoğan’ın şirketi Pasifik GYO, ihaleyi ‘kazandı.’
17.12.2022
7.7 Milyarlık Ballı İhale AKP’li Vekilin Eşine Verildi için yorumlar kapalı
151
Sanayi ve Teknoloji Bakanı AKP’li Mustafa Varank’ın kuzeni Sedat Varank’ın aldığı Bodrum’daki deniz manzaralı arazinin ihalesi iptal edildi. BirGün’ün ortaya çıkardığı devasa arazinin satışının iptal gerekçesi, Sedat Varank’ın “sözleşmeyi imzalamaktan vazgeçmesi” olarak açıklandı.
10.12.2022
Kuzen Varank’ın Aldığı İhale İptal Edildi için yorumlar kapalı
20
Emlak Konut’un, Bodrum’daki deniz manzaralı devasa arazi için düzenlediği ihaleyi Bakan Mustafa Varank’ın kuzeni ile AKP’ye yakınlığıyla bilinen Cevahir şirketi aldı. Şirketlerin en az 6 milyar TL gelir elde edeceği açıklandı.
18.11.2022
Bodrum’daki Deniz Manzaralı Devasa Araziyi Varank’ın Kuzeni Kaptı! için yorumlar kapalı
8
Bodrum'un en değerli bölgesinde yer alan 678 bin metrekarelik araziyi Özelleştirme İdaresi'nden satın alan Cengiz İnşaat, villa ve otel inşaatı için ÇED başvurusu yaptı.
14.10.2022
Cengiz Holding, Bodrum’daki Bir Kıyıya Daha Gözünü Dikti için yorumlar kapalı
11