SON DAKİKA

Üniversiteliler sosyal medyada grup kurup tacizciyi yakaladılar

Ankara’nın 100’üncü Yıl Mahallesi’nde son 1 aydır üniversiteli kadınları taciz eden bir kişi, mahalle sakinlerinin sosyal

Bu haber 04 Ağustos 2017 - 15:00 'de eklendi.

Ankara’nın 100’üncü Yıl Mahallesi’nde son 1 aydır üniversiteli kadınları taciz eden bir kişi, mahalle sakinlerinin sosyal medyada grup kurarak yaptıkları çalışma sonrası yakalandı.

Çankaya’nın 100’üncü Yıl Mahallesi’nde yaşayan yurttaşlar, son 1 aydır üniversiteli kadınlara tacizde bulunan H.R.U’yu yakalamak için çalışma başlattı. Ayrıca polise şikayet başvurusunda bulunan mahalle sakinleri, mahallenin çeşitli yerlerine astıkları afişlerde aracın plakasını ve rengini yazıp, gördükleri yerde polise ihbarda bulunmasını istediler. Yine mahalle sakinleri, H.R.U.’yu yakalamak için sosyal medyada grup oluşturdu. Zaman zaman mahallede araçları ile polis gibi devriye atan mahallenin gençleri, dün akşam taciz ile suçladıkları H.R.U.’ya rastladı. Bir süre aracı kovalayan yurttaşlar, 1540’ıncı sokak üzerinde olayın şüphelisinin önünü keserek kıskıvrak yakaladı, ardından çağırdıkları polise teslim etti.

“ÖĞRENCİLERİMİZ ÇALIŞMA BAŞLATTI”

Mahalle muhtarı Ayşegül Emekçi, mahallede özellikle ODTÜ’lü gençlerin son bir aydır bu konuda şikayetçi olduklarını söyleyerek, “Sonuçta geç saatlere kadar hareketli bir mahalleyiz biz. Ama bu taciz vakalarının son dönemlerde artışı sıkıntı yarattı. Bunun üzerine öğrencilerimiz bir çalışma başlattı. Whatsapp grubu kurarak mahalle içerisinde adamın gezdiği alanları tespit ettiler ve yakaladılarö dedi.

Dün akşam H.R.U.’yu yakalayan üniversite öğrencisi K. U., “Dün akşama arkadaşım ile bir araya gelip kendisine yaşanan olaydan bahsettim. O sırada ben tam olayı anlatırken yukarıdan bağırtı sesleri geldi. Yola baktığımızda benim günlerdir aradığım aracın bana doğru geldiğini fark ettim. O sırada bir sürü insan aracı kovalıyordu. Hemen yolunu kestim ve arkadaşıma söyledim. Ben aracın önüne atlayınca mecbur durdu. ‘Ne oluyor’ dedi. Bir şey olmadığını söyledim, ‘beklemen gerekiyor’ dedim. Sonra ‘inin’ şeklinde bağırmaya başladım. Ardından arkadaşım aracın kontağını aldı. Daha sonra aracın etrafını yüzlerce kişi çevirdi. En nihayetinde kontrol bizdeydi” şeklinde konuştu. Aracın kontağını kapatan A. Ö. ise, aracın önünü keserek H.R.U.’yu yakaladıklarını söyledi.

Tacize uğradığını belirten bazı kadınlar ise karakola giderek şikayetçi oldu. Konuyla ilgili soruşturma başlatıldı.

universiteliler-sosyal-medyada-grup-kurup-tacizciyi-yakaladilar-331229-1.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!