SON DAKİKA

Üniversitelerde Uzaktan Eğitim Kararına Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları’ndan Tepki!

Türkiye, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerle sarsıldı. Depremin ardından Erdoğan’ın KYK yurtlarına depremzedelerin yerleştirileceği ve üniversitelerin uzaktan eğitim vereceği kararına tepkiler yükseliyor.

Bu haber 18 Şubat 2023 - 12:00 'de eklendi. Son Güncelleme18 Şubat 2023 - 12:26
Abone ol

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın KYK yurtlarına depremzedelerin yerleştirileceği ve üniversitelerin uzaktan eğitim vereceği kararına Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları Genel Merkez Başkan Yardımcısı Hüdayi Kayhan Ocakları adına tepki gösterdi.

 ”YÖNETİCİLER BU YANLIŞ KARARI DÜZELTMELİDİR”

Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları Genel Merkez Başkan Yardımcısı Hüdayi Kayhan, ”Ülkemizde 10 ilde meydana gelen deprem sonrası, depremzedelerin barınması için Ülkemizdeki Üniversite yurtlarını seçerek Ülkede Üniversitelerde eğitime ara verip online eğitime geçmek akıllara ziyandır. Tıp Fakültesi öğrencisi ileride okulu bitirdiğinde ameliyatları online mı yapacak? Mimar, inşaat mühendisleri binaları maket üzerinde mi yapacak?” dedi.

Almanya’nın İkinci Dünya Savaşı’nda eğitim öğretime devam ettiğini belirten Kayhan açıklamasına şu şekilde devam etti;

Almanya ikinci dünya savaşı sırasında bile eğitim öğretime ara vermemiş, yine eğitim yılına devam etmiştir.

Üniversitelerde ara verilen yüz yüze eğitime acilen dönülmeli, yöneticiler bu yanlış kararı düzeltmelidir.” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR