SON DAKİKA

ÜMİT ÖZDAĞ İLE MERAL AKŞENER’DEN SÜRPRİZ BULUŞMA

Bu haber 05 Ağustos 2017 - 4:49 'de eklendi.

Prof Dr. Ümit Özdağ, Meral Akşener ile görüştü.

Yeni parti kurma hazırlıklarını sürdüren Meral Akşener, Prof. Dr. Ümit Özdağ ile İstanbul’daki evinde bir araya geldi.

MHP’den ihraç edilen Akşener, görüşmeye ilişkin bir fotoğrafı da sosyal medya hesabından paylaştı.

Attığı ‘tweet’e de, “Sayın Ümit Özdağ hocamla memleket meselelerini konuştuk” notunu düştü.

Ümit Özdağ, Sözcü’den Syagı Öztürk’e Meral Akşener ile görüşmesinin detaylarını anlattı.

AKŞENER EVİNİ TAŞIYOR

Partinin kurucular kurulu, program ve tüzük çalışması devam ederken, genel başkan olması beklenen Meral Akşener de İstanbul’dan Ankara’ya taşınıyor.

Akşener için Ankara’da ev bakılırken, parti genel merkezi olacak bina arayışı da sürüyor. Partinin il ve ilçe teşkilatlarını oluşturacak olanlarla ilgili her hangi bir görevlendirme olmadığını belirten Özdağ, şunları söyledi:

KURUCULAR KURULU BELLİ

“Partimizin kurucular kurulu konusunda Meral Hanım ile beraber çalışıyorum. Bütün Türkiye’yi kucaklayacak bir parti, bir kurucular heyeti oluşuyor. Ciddi anlamda da bu kurul şekillendi.

Ancak henüz tamamlanmış değil. Program ve tüzük çalışmaları konusunda Meral Hanım bazı arkadaşlarımızı görevlendirdi. Program çalışmaları da farklı kadrolar tarafından uzmanlıklarına göre hazırlanıyor. Önümüzdeki günlerde değişik uzman kadroların hazırladığı taslaklar gelecek ve daha sonra programla ilgili siyasal çalışma süreci başlayacak.

DİĞER PARTİLERDEN FARKLI

Yeni partinin tüzük çalışması da hâlâ devam ediyor. Bunların sonuçlanmasının ardından ise il ve ilçe teşkilatları çalışmalarına başlanacak. Ortaya program ve kurucular kurulu listesi çıkınca, partimizin diğer siyasi partilerden farkı da kendiliğinden görülecek. Biz de bunları kamuoyuyla daha rahat bir biçimde paylaşacağız.

Meral Hanım’la bugün de bir araya gelip memleket meselelerini konuştuk. Türkiye’nin ve bölgemizin karşı karşıyla bulunduğu ağır sorunları ele aldık. Bunun yanı sıra partimizin kurucuları konusunu konuştuk.

ŞENER: GÖRÜŞMEMİZ YOK

Ayrıca Meral Akşener’in kurmak istediği partinin, bir dönem Anavatan Partisi’nin kuruluşunda olduğu gibi bütün eğilimleri kucaklamayı amaçladığı belirtildi.

Eski AKP Milletvekili ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener’in de partide yer alacağı öne sürüldü.

Şener, SÖZCÜ’nün sorusu üzerine, “Sayın Meral Akşener ve ekibinin partileşme çabası içinde olduğunu biliyorum. Şu ana kadar doğrudan ya da dolaylı olarak görüşmemiz olmadı. Nasıl bir çalışma içinde olduklarını da bilmiyorum” dedi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!