SON DAKİKA

ÜÇ SINAVA GİRDİ KAZANAMADI, BABASININ ÜNİVERSİTESİNDE AKADEMİSYEN OLDU…

Kırıkkale Üniversitesi Rektör Yardımcısı’nın kızı “Araştırma görevlisi “olmak için 3 sınava girip kazanamazken, babasının üniversitesinde ikinci oldu. Dahası, kendisinden 15 puan yüksek alan adayı da eleyip ‘asil’ sıradan işe başladı.

Bu haber 01 Haziran 2019 - 23:50 'de eklendi.
Abone ol

Kırıkkale Üniversitesi Rektör Yardımcısı Nihat İnanç’ın kızı Ayşegül İnanç’ı torpille üniversiteye araştırma görevlisi olarak aldırdığı öğrenildi.

Rektör Yardımcısı’nın kızı Ayşegül İnanç, araştırma görevlisi olmak için girdiği 3 farklı sınavdan da başarılı olamadı. Babasının rektör yardımcısı olarak görev aldığı üniversiteye başvuran İnanç, kendisinden 15 puan yüksek alan adayı geride bırakarak üniversitede işe başladı.

Sözcü‘de yer alan habere göre Rektör Yardımcısının kızı Ayşegül İnanç, babasının üniversitesinde işe başlarken, ondan 15 puan fazla alan birinci sıradaki aday Mehmet Can Sürmeli ise işsiz kalmaya devam etti. İnanç önce, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ndeki sınavda 46’ıncı oldu. İsminin karşısına “Sınava girmeye hak kazanamadı” yazılan ve burada umduğunu bulamayan İnanç, bu kez şansını Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde denedi.

Ancak burada da 46’ıncı oldu ve sınavı yine kaybetti. Ayşenur İnanç, Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde de sınava girdi. Burada da 29’uncu sıraya girebilip kazanamayınca son şansını, yine ay içerisinde babasının yönetici olduğu Kırıkkale Üniversitesi’nde denedi.

Ayeenur İnanç, girdiği “Araştırma Görevlisi” sınavında, 34 adayı eleyerek ikinci oldu. Asıl şaşırtan gelişmeler ise bundan sonra yaşanmaya başladı. İkinci sırada sınavı kazanan İnanç, kendisinden 15 puan yüksek alan ve birinci sıradaki aday Mehmet Can Sürmeli’yi de eleyerek “asil” sıradan sınavı kazanan tek kişi oldu ve babasının üniversitesinde işe başladı.

‘KIZIMIN ŞARTLARI BUNA DAHA ÇOK UYUYORDU’ DEDİ

Baba Nihat İnanç, tartışmalı atamayı şu sözleriyle savundu:

“Kızımın şartları buna daha çok uyuyordu. Çünkü kızımın yaptığı bir yüksek lisans programı var. Kırıkkale Üniversitesi, yüksek adaylar için lisans ya da doktora şartını koyuyor. Böylece, bir bölümün eleman alınacak ilgili anabilim dalında, birebir çalışan adaylar tercih ediliyor. Ki en doğru yöntem de elbette budur. Bu bağlamda Kırıkkale Üniversitesi’nin çıkmış olduğu ilanda, ilan edilen çok sayıda kadroya, çok az başvuru sahibinin başvurusu kabul edilmişti. Hatta bazı bölümlere, başvuruların hiçbirisi kabul edilmemişti ve çok sayıda kadro boş kalmıştı. Benim kızımın da başvurduğu kadroya sadece iki kişinin başvurusu kabul edilmişti.”

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

‘HAK YEMEK’LE İLGİLİ KİTABI DA VAR

Rektör yardımcısı Nihat İnanç “Yöneticilerin hesap günü var mı?” adlı kitabı kaleme aldığı öğrenildi. İnanç’ın kitabında ise Aliya İzzetbegoviç’e atıfla “Allah’a hesap verme” temalı söz bulunuyor.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!