SON DAKİKA

TÜRKİYE’NİN İDLİB OPERASYONU SONRASI HAFTER’DEN ESAD REJİMİNE ZİYARET

Libya ordusu lideri General Halife Hafter’e bağlı bir heyet, Şam’a giderek Suriye yönetimi yetkilileriyle Türkiye’nin İdlib’deki operasyonlarını görüştü.

Bu haber 01 Mart 2020 - 20:27 'de eklendi.

Libya’nın doğusunda egemenlik kuran Libya ordusu lideri General Halife Hafter tarafından oluşturulan Geçici Hükümet’ten üst düzey bir heyet, Suriye’yi ziyaret ederek hükümet yetkilileriyle görüştü.

Libya Bingazi merkezli Marsad internet gazetesinin haberine göre, dün akşam başkent Şam’a giden Libya heyetinde Hafter Hükümeti Başbakanı Yardımcısı Abdurrahman el-Ahiraş, Dışişleri ve Uluslararası Yardımlaşma Bakanı Abdulhadi el-Huveyc, Savunma Bakanı Yunus Ferhan ve İstihbarat Şefi Mustafa el-Mukaran yer aldı.

Siyasi, güvenlik ve bilgi paylaşımı gibi konuların koordinasyonun değerlendirildiği ziyarette “Türkiye’nin operasyonları” meselesinin de görüşüldüğü bildirildi.

Libya heyetini, Suriye Dışişleri Bakanı Yardımcısı Faysal Mikdat karşıladı.Libya ordusu lideri General Halife Hafter’e bağlı bir heyet, Şam’a giderek Suriye yönetimi yetkilileriyle Türkiye’nin İdlib’deki operasyonlarını görüştü.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!