SON DAKİKA

Türkiye’deki Ermeni ve Yahudi cemaatlerinden Afrin operasyonuna destek

Türkiye Ermenileri Patrikliği, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Afrin harekatına katılan Türk askerlerine başarılar diledi ve dualarını iletti.

Bu haber 23 Ocak 2018 - 13:38 'de eklendi. 77

Türkiye Ermenileri Patrikliği, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Afrin harekatına katılan Türk askerlerine başarılar diledi ve dualarını iletti.

84. İstanbul Ermeni Patriği II. Mesrob Mutafyan başkanlığını yaptığı patrikliğin yazılı açıklaması şöyle:

“Türkiye Ermenileri Patrikliği olarak, TSK’ya Zeytin Dalı Harekatı’nda başarılar diler, terör hareketinin son bulması, tüm insanlığın muhtaç olduğu barış, sağduyu ve huzur ortamının özellikle bölgemizde tesisi için dua ederiz. Yeri göğü yaratan Rabbimizin göksel nimetleriyle bereketleneceğimize kalben inanıyoruz. Bu inancımızla kiliselerimizde yapılan ayinler esnasında her zaman olduğu gibi Türkiye Cumhuriyeti devletinin bekası için dua etmeye devam edilecektir. Tanrı dualarımızı kabil etsin.”

Türkiye Ermenileri Patrikliği ordumuzun ve ÖSO’nun teröre karşı başlattığı Zeytin Dalı Operasyonu için destek ve duaya çağrı açıklaması yayınladı. Tüm kiliselerde askerimiz için dua ediliyor. Allah birliğimizi daim kılsın. pic.twitter.com/kvixvOomB7

— Markar Esayan (@markaresayan) 22 Ocak 2018

Ayrıca Türk Yahudi Toplumu da Afrin için özel bir mesaj yayınladı. Yayınlanan mesajda, “Cemaat Vakıflarımız olarak Silahlı Kuvvetlerimiz’e, “Zeytin Dalı Harekatı”nda başarılar temenni eder, bölgemizde ve dünyada sağduyu, barış, yapıcı işbirliği ve huzurun hakim olmasını dileriz” ifadelerine yer verildi.

Cemaat Vakıflarımız olarak Silahlı Kuvvetlerimiz’e, “Zeytin Dalı Harekatı”nda başarılar temenni eder, bölgemizde ve dünyada sağduyu, barış, yapıcı işbirliği ve huzurun hakim olmasını dileriz. #ZeytinDaliHarekati

— Cemaat Vakıfları (@CemaatVakiflari) 21 Ocak 2018

KALIN’DAN TEŞEKKÜR

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim KalınTwitter’dan yaptığı açıklamada “Cemaat Vakıfları, Türkiye Ermenileri Patrikliği ve Türk Yahudi Toplumu ordumuzun ve devletimizin yanında. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu birlik ve beraberlik ruhu en büyük gücümüzdür” dedi.

Cemaat Vakıfları, Türkiye Ermenileri Patrikliği ve Türk Yahudi Toplumu ordumuzun ve devletimizin yanında. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu birlik ve beraberlik ruhu en büyük gücümüzdür. @CemaatVakiflari @tyahuditoplumu @markaresayan @lakivingas pic.twitter.com/dGjmJki2sy

— Ibrahim Kalin (@ikalin1) 23 Ocak 2018Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın