SON DAKİKA

TÜRKİYE CUMHURİYETİNE PARALEL OLARAK YENİ BİR “OSMANLI” PROJESİ Mİ VAR?

Batılı devletler, Osmanoğlu ailesini kullanmak suretiyle Türkiye Cumhuriyeti Devletini tasfiye ederek “Federasyon temelli” yeni bir Osmanlı projesini düşlüyorsa, bunun imkansızlığını ispatlamak vazifesi elbette Cumhuriyet’i korumak ve kollamakla yükümlü olan Türk Gençliğine düşecektir.(Atatürk ve Cumhuriyete bağlılıklarını bildiren Hanedan üyelerini tenzih ettiğimizi de ayrıca belirtelim)

Bu haber 28 Kasım 2018 - 13:24 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Osmanlı hanedanına mensup aile bireylerinin bazılarını davet etmek suretiyle düzenlenen bazı seminerlerde halen ‘’Sürgün Hanedan’’ tabirlerinin dillendirilmesi aklımıza bazı soruları getirmektedir.

  • Bugün hanedana mensup fertlerin Türkiye’ye yerleşmeleri ile ilgili herhangi bir hukuki sakınca kalmamışken ‘’Sürgün’’ ifadesi neden kullanılmaya devam etmektedir?
  • Acaba önümüzdeki süreçte Türkiye Cumhuriyetini siyasi/iktisadi olarak köşeye sıkıştırdıktan sonra bir ‘’Osmanlı Sürgün Hükümeti’’ tertibi mi amaçlanmaktadır?
  • Son yıllarda özellikle Osmanlı hayranlığını arttırıcı bazı tezler ortaya atılarak, halkımız böylesi bir senaryoya alet mi edilmek istenmektedir?
    Hanedana mensup bazı fertlerin malvarlığı davası açtırmalarının maksadı nedir?
  • İkinci bir senaryo olarak, acaba meclisin uhdesine alınan Halifelik makamı tekrar birinin şahsında aktive mi edilmek istenmektedir?

Buna gerekçe olarakta 1924 yılına kadar hem Cumhurbaşkanlığı makamının hem de Halifelik makamının birlikte devam ettirildiği tezi mi ileri sürülmek istenmektedir.

Eğer bugünkü Devlet yönetimi, geçmişte Osmanlının yaptığı hatayı tekrarlayarak, Halifelik/Ümmet/Cihad gibi kavramlar üzerinden Küresel hedefler tayin etmekte ısrarcı olursa, Devlet Aklına tezat oluşturacak bir durum yaratarak, düşman odaklara ölümcül bir hamle yapma fırsatı kazandıracaklardır.

Atatürk'ün Katilleri

Nitekim Osmanlı İmparatorluğu bir “Devlet Aklı” ile kurulmuş olmasına rağmen, önceden belirlediği Cihanşümul hedeflerini tam anlamıyla gerçekleştiremeden, önce “Bağımsız Devlet” olma özelliğini kaybetmiş daha sonra ise bir ülke olarak dahi ayakta kalabilmek direncini gösterememiştir.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!