SON DAKİKA

‘Turkcell, Telekom ve Vodafone’un 5 milyar lira borcu fiilen

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, Meclis’te görüşülen Torba Yasa’nın detaylarını paylaştı. Erdoğdu, Torba Yasa ile

Bu haber 11 Ekim 2017 - 12:48 'de eklendi.

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, Meclis’te görüşülen Torba Yasa’nın detaylarını paylaştı. Erdoğdu, Torba Yasa ile Telekom, Turkcell ve Vodafone’un yaklaşık 5 milyar lira olan kamu borcunun fiilen sileneceğini söyledi.

Twitter hesabından konu ile ilgili paylaşımlarda bulunan Erdoğdu, abonelerin her ay yüzde 15 oranında ‘Hazine payı’ ödediğini hatırlattı ve “Şirketler bizden topladıkları bu paraları Hazine’ye aktarmak zorunda… Eğer aktarmazlarsa 3 katı ceza ödemek zorundalar” ifadelerini kullandı.

Erdoğdu, torba yasadaki düzenleme ile ceza oranının, aktarılması gereken paranın 3 katından 1 katına düşürüldüğünü ifade etti.

Hazine Müsteşarlığı’nın 2012 yılında 2.2 milyar lira alacaklı olduğunu aktaran Aykut Erdoğdu, 5 yıllık dönemdeki alacak miktarının 5 milyar lira olduğunun tahmin edildiğini kaydetti.

Yeni düzenlemeyle Maliye Bakanlığına şirketlerle uzlaşma yetkisinin verildiğini belirten Erdoğdu, paylaşımında şu ifadeler yer verdi:

“Getirilen uzlaşmalarla ilgili şikâyet ve dava açma hakkı bile kaldırılıyor. Bu yasayla vergi yükü gariban vatandaşın sırtına yüklenirken bu 3 yabancı ağırlıklı telekom şirketinin milyarlarca lira borcu siliniyor.”

1- Torba yasa ile ağırlıklı yabancı 3 Şirketin (Telekom, Turkcell, Vodafone) yaklaşık 5 Milyar TL kamu borcu fiilen siliniyor… pic.twitter.com/t1rSurcVn8

— Aykut Erdoğdu (@aykuterdogdu) October 10, 2017

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!