SON DAKİKA

Tunceli’de Orman Yangını Müdahalesine Polis Engeli

Tunceli’nin Hozat ilçesinde başlayan orman yangını nedeniyle çeşitli kurumlar yardım çağrısı yaptı. Çağrı üzerine bölgeye giden Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu ve beraberindeki heyet güvenlik güçlerinin engellemesi ile karşılaştı.

Bu haber 01 Ağustos 2021 - 15:52 'de eklendi.
Abone ol

Tunceli’nin Hozat ilçesi Amutka, Ormanyolu, Boydaş, Dereköy ve Çakmaklı bölgelerinde çıkan orman yangını 3 gündür devam ediyor. Yangına ilişkin Hozat Belediyesi, Tunceli Belediyesi ve Dersim Dernekleri Federasyonu (DEDEF) çağrı yaptı.

Çağrı Üzerine bölgeye hareket eden Tunceli Belediye Başkanı Fatih Maçoğlu, DEDEF Başkanı Ali Haydar Ben, CHP’li vekiller Polat Şaroğlu, Adnan Arslan, Hüseyin Yıldız, Nihat Yeşil ve Abdurrahman Tutdere, Çiğli Belediye başkanı Utku Gümrükçü, Hozat Belediye Başkanı Seyfi Geyik, Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün de olduğu gruba polis barikat kurarak izin vermedi.

‘DOĞAMIZI SAHİPLENMEYE ÇAĞIRIYORUZ’

Sosyal medya hesabından konuya ilişkin açıklama yapan Maçoğlu, ”Hozat Belediyesi’nin yapmış olduğu çağrı üzerine şuan Hozat girisindeyiz ve bir müdahale ile karşı karşıyayız.  Tek derdimiz doğamız. Özel güvenlik gerekçe gösterilerek müdahale edilmesini doğru bulmuyoruz. Tüm  halkımızı doğamızı sahiplenmeye çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!